Dzisiaj jest: 20.7.2019, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Dbamy o bezpieczeństwo w rejonach szkół

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego oraz w trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego stargardzcy policjanci drogówki

Dbamy o bezpieczeństwo w rejonach szkół

prowadzą działania kontrolno-prewencyjne mające na celu egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących przepisów. Głównym celem tych działań jest zapobieganie powstania groźnych zdarzeń w ruchu drogowym – wypadków.
 
Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” rozpoczęła się wraz z pierwszym dniem nowego roku szkolnego. Stargardzcy mundurowi począwszy od minionego poniedziałku przez cały tydzień prowadzić będą kontrole prędkości na drogach naszego miasta, a także całego powiatu. Funkcjonariusze oprócz egzekwowania od kierujących jazdy zgodnej z przepisami w szczególności tej dotyczącej przekraczania dozwolonej prędkości sprawdzają, czy kierujący nie wyprzedzają w miejscach niedozwolonych, np. przed przejściem dla pieszych. Kontroli poddawany jest również sposób w jaki dzieci, a także inni pasażerowie przewożeni są w samochodach. Baczną uwagę mundurowi zwracają na to, czy pasażerowie i sami kierujący jeżdżą w zapiętych pasach bezpieczeństwa a dzieci w fotelikach bądź też innych urządzeniach do tego przystosowanych. Podczas takich kontroli sprawdzany jest również stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów.

Podczas działań na naszym terenie tylko od poniedziałku stargardzcy funkcjonariusze dokonali kontroli około 200 pojazdów. Podczas tych kontroli zatrzymano 6 nietrzeźwych kierujących. Ponadto policjanci ujawnili kilkanaście wykroczeń a także zatrzymali kilka dowodów rejestracyjnych. 

Źródło: KPP w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
OldTown Festival 2019 - GALERIA