Dzisiaj jest: 20.7.2019, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Czujność stargardzkich kryminalnych

Dodano: rok temu

Nawet trzy lata pozbawienia wolności grożą 33 letniemu mieszkańcowi Stargardu przy którym podczas kontroli drogowej stargardzcy funkcjonariusze ujawnili środki odurzające.

Czujność stargardzkich kryminalnych

Ponadto okazało się że mężczyzna ten nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, posiadał natomiast aktualny zakaz prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek. Podczas pełnienia służby na terenie naszego miasta policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie dokonali zatrzymania samochodu marki Nissan który kierowany był przez młodego mężczyznę.

Podczas przeprowadzonej kontroli okazało się że stargardzianin nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Jak ustalono nigdy ich nie posiadał. Podczas sprawdzania w policyjnych systemach wyszło na jaw również, że kierujący Nissanem posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów.

Mundurowi podczas wykonywania czynności w związku z kontrolą tego pojazdu wyczuwali wyraźną charakterystyczną woń która wydobywała się z samochodu. Przeszukanie osoby potwierdziło przypuszczenia kryminalnych. Mężczyzna posiadał przy sobie substancje odurzające, których posiadanie jest zabronione.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Niestosowanie się do orzeczonego przez Sąd zakazu jest przestępstwem które zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Natomiast nie posiadanie uprawnień do kierowania pojazdami jest wykroczeniem zagrożonym karą grzywny od 20 do nawet 5000 złotych. Za wykroczenie to można również orzec zakaz prowadzenia pojazdów. O karze w tym przypadku zadecyduje prokurator nadzorujący postępowanie oraz Sąd.

Źródło: KPP w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
OldTown Festival 2019 - GALERIA