Rafał Zając przypomina, że to Sławomir Pajor doprowadził do historycznej odbudowy gospodarczej Stargardu. Swoją pracą i podejmowanymi działaniami w istotny sposób przyczynił się do poprawy warunków życia mieszkańców miasta, w szczególności w zakresie zwiększenia ilości miejsc pracy oraz opieki nad osobami wymagającymi pomocy. Był inicjatorem utworzenia Stargardzkiego Parku Przemysłowego, Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii oraz pomysłodawcą budowy Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego w Stargardzie. Konsekwentnie bronił idei zrównoważonego rozwoju miasta.
Działalność Sławomira Pajora została doceniona już wcześniej przyznaniem następujących odznaczeń państwowych i samorządowych:
- Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego w roku 2015,
- Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski w roku 2017 (pośmiertnie),
- Złota Odznaka Honorowa Gryfa Zachodniopomorskiego w roku 2017 (pośmiertnie),
- Medal „Zasłużony dla Miasta Stargardu” w roku 2018 (pośmiertnie).
- Zintegrowane Centrum Przesiadkowe imienia Sławomira Pajora oraz Plac Sławomira Pajora skutecznie i trwale będą oddziaływać na świadomość społeczną w zakresie zasług wieloletniego Prezydenta Miasta zarówno dla Stargardu, jak i regionu- dodaje Rafał Zając. Zgodę na nadanie nazwy „Zintegrowane Centrum Przesiadkowe imienia Sławomira Pajora” wyraziły również Polskie Koleje Państwowe S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Poznaniu.