Dzisiaj jest: 22.4.2019, imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

Nastolatka z dwoma medalami Mistrzostw Świata

Dodano: 9 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Pyrzycki klub Spartakus powiększa swój dorobek medalowy.

Nastolatka z dwoma medalami Mistrzostw Świata

Kolejne krążki do kolekcji dołożyła uprawiająca sumo Daria Dyszkiewicz. Młoda zawodniczka zdobyła 2 brązowe medale, indywidualnie i drużynowo podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Tajwanie. Z utalentowaną nastolatką spotkał się wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa.

Mistrzostwa Świata Juniorów odbyły się w Tajwanie. Daria zdobyła tam 2 brązowe medale, za start indywidualny oraz drużynowy. To w dotychczasowej karierze największy sukces 16-latki. Do sumo trafiła przez regionalny turniej Otwartych Mistrzostwa Pyrzyc o Króla Maty.

Każdy sportowy sukces reprezentantów Pomorza Zachodniego na zagranicznych arenach cieszy. Ten podwójnie, bo po cenne medale sięgnęła juniorka, przed którą jeszcze wiele lat kariery i startów. Czekam
z niecierpliwością na kolejne wieści o medalach sportowców Spartakusa Pyrzyce”
- powiedział wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa.


Na Mistrzostwa Świata jechałam z nadziejami na medal. Konkurencja była ogromna. Wywalczony brązowy krążek z pewnością bardzo cieszy oraz motywuje do dalszej pracy - przyznała Daria Dyszkiewicz. - Chciałabym wystąpić na Światowych Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich The World Games oraz sięgnąć po medale Mistrzostw Świata Seniorek. Teraz przede mną starty w Mistrzostwach Polski Juniorek oraz Mistrzostwach Europy do lat 17 w Estonii. Obie imprezy odbędą się w październiku br.” – powiedziałą Daria Dyszkiewicz

W pyrzyckim klubie sumo regularnie trenuje około 100 zawodniczek i zawodników. Zajęcia odbywają się dwa do trzech razy w tygodniu. Ciężka praca szkoleniowców i sportowców przynosi efekty, czego dowodem są sukcesy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej, tak jak ten Darie Dyszkiewicz.

W poprzednim roku pyrzyccy sumici zdobyli 17 medali na Mistrzostwach Europy w różnych kategoriach wiekowych  Ponadto od lat plasujemy się na pierwszym miejscu w ogólnopolskiej klasyfikacji sportu dzieci oraz młodzieży  w sumo. Z pewnością składa się na to praca szkoleniowa, ale także zaangażowanie samych zawodniczek i zawodników” - trener Eugeniusz Klimczak.

Wielkie gratulacje i powodzenia w dalszej karierze.

FOTO: Urząd Marszałkowski

 
Źródło: Urząd Marszałkowski - Zachodniopomorskie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Spójnia Stargard - Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. GALERIA