Dzisiaj jest: 20.7.2019, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Spójnia Stargard zgłosiła się do EBL

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

W piątek, 13 lipca minął termin na zgłaszanie drużyn do sezonu 2018-2019 Energa Basket Ligi.

Spójnia Stargard zgłosiła się do EBL
Jak wynika z komunikatu zamieszczonego przez PLK na oficjalnej stronie ligi z możliwości gry w EBL chcą skorzystać wszystkie uprawnione drużyny. To 16 zespołów grających na tym poziomie w poprzednim sezonie oraz tryumfator I ligi, czyli Spójnia Stargard.

Jeżeli wszystkie zespoły przejdą pomyślnie proces licencyjny ponownie będzie nieparzyście. W ostatnich latach rozgrywki regularnie zaczynało 17 drużyn. To oznaczało bardzo dziwny terminarz, bo każdy z zespołów musiał rozegrać 32 mecze w 30 kolejkach.

Wszystko powinno się wyjaśnić w ciągu najbliższych kilku tygodni. Jeżeli decyzja w przypadku Spójni będzie pozytywna to poznamy ją do 27 lipca. Tymczasem trenerzy wraz z zarządem pracują nad budową zespołu. Polska rotacja praktycznie została skompletowana. Trwają poszukiwania graczy zagranicznych, którzy powinni być wiodącymi postaciami jeżeli beniaminek ma osiągać dobre rezultaty. Nowi koszykarze powinni być również dość wszechstronni. Oprócz typowego centra poszukiwany jest uniwersalny skrzydłowy (4/3) oraz combo-guard (2/1).

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
OldTown Festival 2019 - GALERIA