Dzisiaj jest: 18.2.2019, imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

Lato w mieście - 08-10.06

Dodano: 8 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Chcesz wiedzieć, jakie wydarzenia odbędą się w najbliższy weekend w Twojej okolicy?

Lato w mieście - 08-10.06
Dla wszystkich wielbicieli plenerowych imprez prezentujemy zestawienie największych wydarzeń na terenie Stargardu i okolic w nowym cyklu artykułów „Lato w mieście”.

Okres wakacyjne zbliża się coraz większymi krokami, a i pogoda za oknem sprzyja już częstszym pobytom na świeżym powietrzu. Z pomocą tym, którzy poszukują ciekawych wydarzeń w swoim mieście przychodzi redakcja portalu e-stargard. Od dziś przez całe lato prowadzić będziemy nowy cykl artykułów pod hasłem „Lato w mieście”. Będziecie mogli na bieżąco śledzić, jakie imprezy plenerowe planowane są na nadchodzący weekend oraz inne wydarzenia o charakterze kulturalnym.
Sprawdźmy zatem, co będzie się działo w dniach 08-10.06 w Stargardzie i okolicy. Zaczynamy:
  1. ZLOT MILITARNY „CZERWONE LOTNISKO” W KLUCZEWIE
8-10.06

Piąta i zarazem ostatnia edycja zlotu pojazdów militarnych na lądowisku w Kluczewie pod Stargardem. Jest to ostatnia szansa na zobaczenie najciekawszych militarnych skarbów. Oprócz tego wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów w postaci: koncertów, konkursu celności lądowania i lotów widokowych.

 
  1. FESTIWAL SMAKÓW FOOD TRUCKÓW
09.06 godz. 12.00-21.00
10.06 godz. 12.00-20.00

Propozycja dla miłośników kuchennych inspiracji z całego świata. Po raz drugi w Stargardzie zapanuje food truckowe szaleństwo. Więcej informacji dostępnych pod linkiem: https://e-stargard.pl/wiadomosci/pokaz/15544,ii-festiwal-smakow-food-truckow-w-stargardzie-coraz-blizej.

 
  1. XI MIEDWIAŃSKI ZLOT POJAZDÓW ZABYTKOWYCH
09.06 godz. 16.15

Elegancja na czterech kołach po raz jedenasty w Stargardzie. Wzdłuż ulicy Skarbowej zobaczymy zabytkowe pojazdy z całej Polski i nie tylko. Każdy będzie mógł z bliska przyjrzeć się motoryzacyjnym perełkom, zrobić zdjęcia, a także porozmawiać z ich właścicielami.


 
  1. BIEG LATA
09.06 godz. 10.30

Letnia edycja IX Grand Prix Stargardu – Cztery Pory Roku. Uczestnicy przebiegną dystans 5,4 km alejkami wzdłuż parku Chrobrego. W biegu może uczestniczyć każdy, a zapisy prowadzone się w dniu zawodów tuż przed startem. Szczegółowe informacje na stronie organizatora: http://szwla.pl/biegi/grand-prix-stargardu/.

 
  1. KONCERT DICE’E NA LUZ!
09.06 godz. 19.00

Rockowo-metalowe rytmy zabrzmią w Piwnicy Towarzystwa Przyjaciół Stargardu na Rynku Staromiejskim. Przed widownią wystąpią: DICE, THE THORNE, HEAVYQUAKE, MACHAON oraz MOURNSOUL. Uwieńczeniem koncertu będzie tradycyjne after party dla wszystkich uczestników.

 
  1. DZIEŃ KOBYLANKI
09.06 godz. 14.00

Z okazji 70. rocznicy powstania Parafii w Kobylance na terenie gminy przygotowano szereg atrakcji dla mieszkańców i pozostałych uczestników. Szczegółowe informacje znajdziecie w dedykowanym temu wydarzeniu artykule: https://e-stargard.pl/wiadomosci/pokaz/15542,kobylanka-bedzie-miala-swoje-swieto.

 
  1. KRYTERIUM ULICZNE O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA STARGARDU - MEMORIAŁ BERNARDA PRUSKIEGO
09.06 godz. 16.00

Ulicą Bolesława Chrobrego wyruszy wyścig kolarski zorganizowany przez Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów. W wyścigu może wziąć udział każdy posiadacz roweru szosowego. Informacje na temat zapisu i trasy dostępne są na profilu FB organizatora: https://www.facebook.com/events/2046990022256644.

 
  1. DNI MORZA SAIL SZCZECIN
08-10.06

Okazałe żaglowce znów odwiedziły Szczecin. Poza możliwością ich obejrzenia z bliska dla odwiedzających przygotowano szereg innych atrakcji m.in. w postaci koncertów, wesołego miasteczka i jarmarku. A tak prezentuje się dokładny program imprezy: http://www.zegluga.szn.pl/pl/wydarzenia/2018/dni-morza-sail-szczecin/program-dni-morza.

 
  1. KRYMINALNA NOC BIBLIOTEK W KSIĄŻNICY POMORSKIEJ
09.06 godz. 17.00

Książnica Pomorska przyłącza się do ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”. W tegorocznej edycji na wielbiciel książek będą czekać atrakcje w klimacie kryminału. Organizatorzy przygotowali m.in. kryminalną grę biblioteczną, prezentację laboratorium kryminalistycznego przez szczecińskich policjantów, a także spotkanie z pisarzem Markiem Stelarem.
  1. NOC BIBLIOTEK W KSIĄŻNICY STARGARDZKIEJ
09.06. godz.16.30

Książnica w Stargardzie również szykuje wiele atrakcji dla miłośników literatury. Dział pedagogiczny przeobrazi się w Escape Room, a oprócz tego dla uczestników zostanie zorganizowane spotkanie z pisarką Agnieszką Gładzik a także gra terenowa i warsztaty kosmetyczne.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
JE T'AIME MAMIE, JE T'AIME PAPI - GALERIA