Dzisiaj jest: 19.1.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

POLICJANCI ZAPOBIEGLI UTRACIE 30 TYSIĘCY ZŁOTYCH

Dodano: 8 miesięcy temu

Policjanci z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą dzięki informacji od pokrzywdzonej i swojej determinacji zapobiegli utracie ponad 30.000 złotych poprzez zablokowanie przelewu na konto oszusta.

POLICJANCI ZAPOBIEGLI UTRACIE 30 TYSIĘCY ZŁOTYCH
  1. Pieniądze wróciły z powrotem do seniorki.
Do próby wyłudzenia pieniędzy tzw. metodą „na policjanta” doszło w Szczecinie. Wtedy to do policjantów z Komisariatu Szczecin Nad Odrą zgłosiła się zdenerwowana starsza pani, która poinformowała mundurowych o tym, że wypłaciła z banku ponad 30 tysięcy złotych i przelała je na konto mężczyzny podającego się za policjanta.

74-letnia kobieta dopiero po dokonanej transakcji zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. Seniorka słyszała wcześniej o takich przestępstwach ale rozmawiający z nią oszust wydawał się bardzo wiarygodny.
Sprawą natychmiast zajęli się szczecińscy policjanci, którzy we współpracy z pracownikami banku zablokowali przelew na konto oszusta. Cała kwota trafiła już na konto 74- latki.


Ten przypadek pokazuje, że oszuści nadal nie odpuszczają stosując coraz wymyślniejsze legendy, metody i socjotechniki, aby zmanipulować starsze osoby, wpędzić je w sytuację stresową, która uniemożliwia racjonalne myślenie i działanie.

Przy tej okazji kolejny raz przestrzegamy przed podejmowaniem w pośpiechu decyzji o przekazaniu pieniędzy i przypominamy, że policjanci od nikogo nie żądają pieniędzy.

Jeżeli odebrali Państwo podejrzany telefon z prośbą o pożyczkę, przekazanie pieniędzy krewnemu przez pośrednika czy wpłatę na konto, należy natychmiast się rozłączyć i potwierdzić informację u członków rodziny.

Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości należy zadzwonić pod nr 997 – po uprzednim rozłączeniu poprzedniej rozmowy - i opowiedzieć policjantowi o swoich podejrzeniach. Przestrzegamy przed pochopnym podejmowaniem decyzji i wypłatach z banku, zwłaszcza dużych sum pieniędzy. Pamiętajmy, aby o każdym podejrzanym telefonie pilnie poinformować POLICJĘ – nr alarmowy 997.


 
Źródło: KPP w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Druga rocznica śmierci Prezydenta Sławomira Pajora - GALERIA