Dzisiaj jest: 20.1.2019, imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Premiery kinowe na weekendy majowe

Dodano: 8 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Majówka już za pasem, więc teraz niecierpliwe oczekujemy upragnionych wakacji i sezonu urlopowego. To konsekwentne odliczanie można umilić sobie spędzeniem czasu przy dobrym filmie.

Premiery kinowe na weekendy majowe

A tych w kinach przez najbliższe dwa tygodnie nie zabraknie. Oto najbliższe zestawienie:

1. RAMPAGE: DZIKA FURIA

Kiedy: 11.05

Gatunek: Akcja

Gdzie: Multikino, Helios

Ekranizacja popularnej gry komputerowej z 1986 roku o potworach, które niszczą miasto. W roli głównej zobaczymy Dwayne’a Johnsona. Fabuła filmu przedstawia w jaki sposób potworne goryle pojawiły się na świecie, a następnie zagroziły ludzkości. Duża dawka akcji i scen katastroficznych na ekranie gwarantowana. Propozycja zdecydowanie dla wielbicieli efektów specjalnych.

2. PRAWDZIWA HISTORIA

Kiedy: 11.05

Gatunek: Thriller, psychologiczny

Gdzie: Pionier, Multikino

Film wyreżyserowany przez Romana Polańskiego, nazywany najlepszym dziełem od czasów „Autora widomo”. Historia toksycznej przyjaźni między dwiema kobietami – pisarką Delphine i poznaną w trakcie premiery jej książki Elisabeth. Thriller, w którym widz zajrzy w najskrytsze zakamarki ludzkiej duszy. Historia o zniewoleniu, zmianie osobowości i potrzebie wyrwania się z dotychczasowego życiowego schematu.

3. 120 UDERZEŃ SERCA

Kiedy: 11.05

Gatunek: Dramat

Gdzie: Pionier

Dzieło nagrodzone Cezarem przez francuską Akademię Sztuki i Techniki Filmowej. Akcja toczy się we Francji w latach 90. kiedy to epidemia AIDS gwałtownie się rozrasta. W celu podjęcia walki o życie powstaje organizacja ACT UP. Jej założyciele przeciwstawiają się polityce rządu i koncernów farmaceutycznych, które wydały ciche przyzwolenie na śmierć zarażonych osób. Aby przerwać tę zmowę milczenia ACT UP organizuje liczne happeningi, marsze i akcje zrzeszające społeczeństwo.

4. TULLY

Kiedy: 11.05

Gatunek: Komedia

Gdzie: Pionier, Multikino

Film w reżyserii Jasona Reitmana poruszający tematykę macierzyństwa. Matka trójki dzieci, która poświęciła się w całości dla rodziny decyduję się na przyjęcie niani do pomocy. Jest nią młoda i energiczna dziewczyna o imieniu Tully. Główna bohaterka w jej osobowości dostrzega cechy, które utraciła po wejściu w rolę żony i matki. W pierwszoplanowej roli zobaczymy Charlize Theron. Wzruszająca opowieść o urokach i trudach rodzicielstwa.

5. SOBIBÓR

Kiedy: 11.05

Gatunek: Dramat, wojenny

Gdzie: Multikino

Polska koprodukcja opisująca prawdziwą historię z czasów II wojny światowej. Na Lubelszczyźnie utworzony został obóz zagłady. Gdy trafia do niego pułkownik Armii Radzieckiej Aleksander Peczerski postanawia zorganizować bunt i masową ucieczkę. Dzięki niemu 200 więźniów uszło z życiem. Film o heroicznej walce o wolność.

6. KATYŃ – OSTATNI ŚWIADEK

Kiedy: 11.05

Gatunek: Thriller

Gdzie: Stargardzkie Centrum Kultury, Multikino

Film produkcji polsko-brytyjskiej z Robertem Więckiewiczem i Piotrem Stramowskim na ekranie. Inspiracją do jego powstania stała się historia jednego ze świadków zbrodni katyńskiej - Iwana Kriwoziercewa. Fabuła filmu oparta jest na dziennikarstwem śledztwie dotyczącym sprawy samobójstwa polskiego kołnierza, który przebywał w obozie dla uchodźców.

7. KACZKI Z GĘSIEJ PACZKI

Kiedy: 11.05

Gatunek: Animacja, familijny, komedia

Gdzie: Stargardzkie Centrum Kultury, Pionier, Multikino, Helios

Główna postać – Benek to beztroska gęś, która nigdy niczym się nie przejmuje. Jego lekkie podejście do każdej życiowej przynosi negatywne konsekwencje podczas wyprawy do ciepłych krajów. W trakcie popisowego lotu niefrotunnie ląduje wśród stada kaczek. Pechowa kontuzja nie pozwala się mu ponownie wzbić, a upadek spowodował oddzielnie się dwóch małych kaczątek od reszty stada. Bohater musi przyjąć na siebie odpowiedzialność za maluchy i zostawić za sobą niefrasobliwe dotąd życie.

8. DEADPOOL 2

Kiedy: 18.05

Gatunek: Komedia, akcja, science-fiction

Gdzie: Multikino, Helios

Druga część przygód marvelowskiej postaci – oszpeconego superbohatera Wade’a Wilsona. Tym razem podróżuje on po świecie celem znalezienia swojej życiowej pasji. Nie obędzie się jednak bez walk przeciwko przestępcom. Fani Deadpoola mogą liczyć na wysoki poziom humoru charakterystyczny dla tej niekonwencjonalnej postaci.

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Druga rocznica śmierci Prezydenta Sławomira Pajora - GALERIA