Dzisiaj jest: 20.1.2019, imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ

Dodano: 8 miesięcy temu

Policjanci przypominają: chcesz wiedzieć, czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Możesz mieć na to wpływ! Podziel się swoimi spostrzeżeniami i reaguj na zagrożenie!

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ

Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy mogą przekazywać informację o zagrożeniach występujących w ich okolicy. Po zaznaczeniu zagrożenia policjanci ze stargardzkiej komendy weryfikują te zgłoszenia, a jeżeli przekazane informacje się potwierdzają wówczas naniesione zostają na mapę. Takie rozwiązanie umożliwia uszczegółowienie informacji nie tylko dotyczących samego miasta lub powiatu ale też ulicy czy nawet osiedli. Dzięki niej mieszkańcy mogą na bieżąco reagować na zagrożenia i aktywnie współpracować z Policją.

Najczęściej wybieranymi punktami na mapie, które zaznaczają mieszkańcy naszego powiatu jest jazda z nadmierną prędkością, nieprawidłowe parkowanie pojazdów, nieprawidłowa infrastruktura dróg, gromadzenie się osób i spożywanie alkoholu w obrębie sklepów. Punktami, które rzadziej, ale również są zaznaczane na mapie to miejsca występowania dzikich wysypisk, aktów wandalizmu, kłusownictwa oraz żebractwa.

Przypominamy mieszkańcom, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Źródło: KPP w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Druga rocznica śmierci Prezydenta Sławomira Pajora - GALERIA