Dzisiaj jest: 7.5.2024, imieniny: Augusta, Gizeli, Ludomiry

Rozwój - Błękitni: Sporo pochwał, ale porażka

Wiele pochwał zebrali piłkarze Błękitnych Stargard za mecz 29. kolejki II ligi. Przegrali jednak na wyjeździe z Rozwojem Katowice 0:1.

Zespół, który jest rewelacją rundy wiosennej był w domowym meczu zdecydowanym faworytem. Wpływ na taką sytuację miały również kłopoty kadrowe Błękitnych. Kartki i kontuzje sprawiły, że najbardziej eksperymentalna była defensywa. O ile na prawej stronie Grzegorz Szymusik gra niemal w każdym spotkaniu to już środek obrony złożony z Damiana Mosiejki i Rafała Gutowskiego pewnie nigdy się nie powtórzy. Nie mogło zagrać aż trzech nominalnych zawodników na tej pozycji - Maciej Liśkiewicz i Patryk Burzyński (kartki) oraz Tomasz Pustelnik (kontuzja). Na lewej stronie wyszedł Karol Orłowski.

Błękitni zapunktowali w Pro Junior System, bo w pierwszym składzie wyszło aż pięciu młodzieżowców. Mimo tego rywale musieli się bardzo natrudzić, żeby zdobyć trzy punkty. Jedynego gola w 43. minucie strzelił głową Marcin Kowalski. Asystował mu Adam Żak. Gospodarze wyprowadzili kontrę i tuż przed przerwą znaleźli się w komfortowej sytuacji.

W drugiej połowie musieli jednak martwić się o wynik. Miejscowi dziennikarze i piłkarze przyznawali, że Rozwojowi dopisało szczęście. W 50. minucie Błękitni obili dwa słupki, a w 59. minucie Damian Mosiejko trafił w poprzeczkę. Wprowadzony na ostatni kwadrans Mateusz Węsierski groźnie uderzał w doliczonym czasie, ale znakomitą interwencją popisał się bramkarz Rozwoju, Bartosz Golik.

Dla Błękitnych była to trzecia porażka z rzędu. Po czterech zwycięstwach przyszedł, więc słabszy okres. Szansa na przerwanie złej serii nadarzy się szybko. Najbliższa, 30. kolejka odbędzie się w środę, 9 maja. Nasz zespół o 17:00 podejmie przedostatnią w tabeli Legionovie Legionowo.

Rozwój Katowice - Błękitni Stargard 1:0 (1:0)

1:0 - Marcin Kowalski 43’

Rozwój: Bartosz Golik - Przemysław Mońka, Michał Szeliga, Michał Czekaj, Seweryn Gancarczyk, Kamil Łączek - Kacper Tabiś (69’ Bartosz Marchewka), Tomasz Wróbel, Michał Płonka (88’ Piotr Barwiński), Marcin Kowalski (75’ Mateusz Wrzesień) - Adam Żak (65’ Daniel Paszek).

Błękitni: Mariusz Rzepecki - Grzegorz Szymusik, Damian Mosiejko, Rafał Gutowski, Karol Orłowski - Maciej Więcek (78’ Michał Magnuski), Patryk Włóka, Filip Karmański (73’ Mateusz Węsierski), Patryk Skórecki, Bartłomiej Zdunek (54’ Konrad Prawucki) - Gracjan Jaroch.

Żółte kartki: Zdunek, Więcek, Węsierski (Błękitni).

Sędzia: Marcin Kochanek (Opole).