Dzisiaj jest: 20.1.2019, imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Perełki filmowe w SCK- Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri

Dodano: 9 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Czwartkowe Spotkanie Klubu Filmowego w SCK otworzy faworyt wielu festiwali filmowych – film „Trzy Billboardy za Ebing, Missouri”.

Perełki filmowe w SCK- Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri
Czwartkowe Spotkanie Klubu Filmowego w SCK otworzy faworyt wielu festiwali filmowych – film „Trzy Billboardy za Ebing, Missouri”. Film o bólu związanym ze stratą bliskiej osoby, a także bezradnością na porządek świata.

Film wyreżyserowany przez twórcę „Siedmiu psychopatów” - Martina McDonagha przedstawia nam typowe małe amerykańskie miasteczko w Missouri. Miejsce gdzie wszyscy się znają, a całe ich życie skupia się wyłącznie na sprawach lokalnych. Główna bohaterka Mildred Hayes nie może pogodzić się ze śmiercią córki. Cały czas dręczą ją wyrzuty sumienia, że nie była wystarczająco kochającą matką i przez co nie zapobiegła całej tragedii. Nie pomaga też wsparcie przyjaciół, którzy starają się ją wesprzeć w czasie żałoby. Ale jest jeszcze coś, co nie daje kobiecie spokoju w obliczu osobistego dramatu. Mildred nie może pogodzić się z tym, że oprawca jest nieuchwytny i pozostaje dalej na wolności. Swoją frustrację kieruje na lokalną policję, którą obwinia o nieudolnie prowadzone śledztwo.

W tym miejscu rozpoczyna się prywatna wojna bohaterki z władzami. Na znak swojego protestu przeciwko bezsilności wykupuje trzy przydrożne billboardy, na których umieszcza skierowane do nich komunikaty. W ten sposób domaga się sprawiedliwości za wyrządzoną krzywdę. Nie podejrzewa jednak, że wydarzenie to sprowokuje nie tylko lokalną policję, ale podzieli również mieszkańców miasteczka.
Historia przedstawiona w filmie obfituje w wielobarwne postacie, które zostały wykreowane przez aktorów z najwyższej półki. Na pierwszym planie ujrzymy Frances McDormand. Kreacja zdeterminowanej Mildred przyniosła aktorce w tym roku Oscara za najlepszą rolę pierwszoplanową. Obok niej występują również: Woody Harrelson, Sam Rockwell, a także kojarzony przez fanów serialu „Gra o tron” - Peter Dinklage. Dzięki takiemu połączeniu nie brakuje w czasie seansu błyskotliwych dialogów i wybornej gru aktorskiej.
Film ten w mistrzowski sposób pokazuje nam do czego potrafi posunąć się człowiek w obliczu bólu i poczucia bezsilności. Obraz stworzony przez Martina McDonagha został doceniony przez krytyków filmowych i otrzymał między innymi Złotego Globa za najlepszy dramat oraz nagrodę za najlepszy scenariusz na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

„Trzy Billboardy za Ebing, Missouri” to obowiązkowa pozycja dla wielbicieli kina wielkiego formatu.

Czwartkowe Spotkanie Klubu Filmowego wystartuje o godz. 18.30. Bilety można zakupić przez internet http://kino.sck.stargard.pl/film/Czwartkowe_Spotkania_Klubu_Filmowego_Trzy_Billboardy_Za_Ebbing_Missouri#gth lub stacjonarnie w kasie kina.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Druga rocznica śmierci Prezydenta Sławomira Pajora - GALERIA