Dzisiaj jest: 26.3.2019, imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Z wizytą w KPP

Dodano: rok temu

W minioną środę Komendę Powiatową Policji w Stargardzie odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola Chatka Małolatka w Stargardzie.

Z wizytą w KPP
Spotkanie odbyło się  w ramach autorskiego programu KPP Stargard „Jesteśmy widoczni - Programu  przeciwdziałania zagrożeniom dzieci i młodzieży". Najmłodsi zwiedzili stanowisko dowodzenia stargardzkiej komendy, w którym zapoznali się z monitoringiem naszego miasta oraz mogli zobaczyć jak na co dzień pracują stargardzcy policjanci.
 
Kolejnym etapem wizyty po zakończonym zwiedzaniu komendy były odwiedziny przewodników psów służbowych. Podczas prezentacji posłuszeństwa czworonogów policjant pracujący na co dzień z psem opowiedział o charakterze pracy psów służbowych w Policji, o ich zadaniach   i obowiązkach podczas służby, a także w jaki sposób pieski trafiają do służby w Policji. Funkcjonariusz przypomniał   również milusińskim w jaki sposób należy dbać o pieski, oraz jak postępować aby nie zostać skrzywdzonym przez psa.
 
Na koniec spotkania wszyscy jego uczestnicy rozmawiali bezpieczeństwie w ruchu drogowym podczas zabaw w pobliżu drogi, oraz zasadach bezpiecznego zachowania się na placach zabaw, a także w sytuacji napotkania i zachowania w stosunku do osoby obcej.
 
Dzieci biorące udział w spotkaniu otrzymały materiały edukacyjne oraz elementy odblaskowe.    
 

 
Źródło: KPP w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
ORKIESTRA CAMERATA STARGARD. Koncert 24.03.2019. GALERIA