Dzisiaj jest: 26.3.2019, imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zdarzenia

Dodano: rok temu

Do groźnego zdarzenia doszło w minioną niedzielę około godz. 15: 30 na skrzyżowaniu drogi wyjazdowej z miejscowości Bralęcin z drogą do miejscowości Piasecznik.

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zdarzenia
Będący na miejscu funkcjonariusze stargardzkiej drogówki ustalili, iż kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen 33 letni mieszkaniec Gołdapi wyjeżdżając na drogę z pierwszeństwem przejazdu nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu 51 letniemu kierującemu samochodem marki Citroen. W skutek tego doszło do zderzenia aut.
 
Zaraz po zderzeniu doszło do zapalenia się obu pojazdów. Jeden z samochodów spłonął doszczętnie.
 
Kierujący samochodem marki Volkswagen oraz kierujący i pasażer pojazdu Citroen zostali przewiezieni do szpitala. Obrażenia jakich doznali podczas zderzenia nie zagrażają ich życiu.
 
Będący na miejscu policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami sprawcy tego zdarzenia. Natomiast o karze zadecyduje sąd. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oprócz  nieprawidłowego wyprzedzania i poruszania się z nadmierna prędkością  jest jedną z przyczyn zaistnienia groźnych zdarzeń.
 
Funkcjonariusze stargardzkiej drogówki podczas codziennej służby apelują do kierowców o zachowanie bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach. Wzajemny szacunek, kultura jazdy, oraz znajomość przepisów mogą uchronić wszystkich użytkowników dróg od niebezpiecznych a nawet tragicznych w skutkach zdarzeniach.

 
Źródło: KPP w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
ORKIESTRA CAMERATA STARGARD. Koncert 24.03.2019. GALERIA