Dzisiaj jest: 12.12.2018, imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary

Reakcja policjanta po służbie na zdarzenie

Dodano: rok temu

Policjant nawet w czasie wolnym od służby, zawsze chętnie służy pomocą.

Reakcja policjanta po służbie na zdarzenie
Policjant nawet w czasie wolnym od służby, zawsze chętnie służy pomocą. Udowodnił to funkcjonariusz Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, który natychmiast zareagował widząc zdarzenie drogowe do jakiego doszło na jednej ze stargardzkich ulic.
 
Wczoraj mundurowy OPP w Szczecinie jadąc swoim prywatnym samochodem na ul. Marii Skłodowskiej Curie w Stargardzie zauważył jak kierujący samochodem osobowym marki Audi najechał na tył poprzedzającego go pojazdu Nissan. Funkcjonariusz natychmiast zatrzymał swój pojazd i podszedł  do uczestników zdarzenia.  Sprawdził czy nikt nie potrzebuje pomocy medycznej. Poinformował też osoby biorące udział w zdarzeniu, że jest policjantem i przedstawił się z imienia  i nazwiska okazując przy tym legitymację służbową.
 
W czasie rozmowy z uczestnikami stłuczki, wyczuł silną woń alkoholu. W związku z podejrzeniem, że sprawca może być w stanie po spożyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości  nie dopuścił do oddalenia się mężczyzny  z miejsca zdarzenia. Powiadomił o tym fakcie dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, który do zdarzenia natychmiast skierował patrol ruchu drogowego.
 
Funkcjonariusze stargardzkiej drogówki szybko ustalili, że kierujący Audi 49-letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego, w organizmie miał niemal półtora promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano  prawo jazdy.
 
Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie po nadzorem Prokuratury Rejonowej w Stargardzie.  
  
st. asp. Krzysztof Wojsznarowicz                                                               
 

 
Źródło: KPP w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Finał Szlachetnej Paczki - GALERIA