Dzisiaj jest: 12.12.2018, imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary

Czworonożni funkcjonariusze będą zwalczać przestępczość narkotykową

Dodano: rok temu

W ostatnim czasie zachodniopomorscy policjanci zakupili kolejne psy służbowe.

Czworonożni funkcjonariusze będą zwalczać przestępczość narkotykową

W policyjne szeregi wstąpił owczarek belgijski w nazwie „Hugo”, owczarek niemiecki o nazwie „Cedo” oraz terier walijski o wdzięcznej nazwie „Raccoon”.

Przed przyjęciem na kurs pies jest poddawany testowi kwalifikacyjnemu, pozwalającemu określić jego stan zdrowia i predyspozycje do służby w Policji. Przyjęty  pies otrzymuje nazwę służbową i numer ewidencyjny.
Ważną grupę stanowią także  psy do zadań specjalnych, które doskonale sprawdzają się w ujawnianiu przestępstw narkotykowych i tym samym przyczyniają się do zmniejszenia  przestępczości związanej z przemytem i handlem narkotykami oraz aktami terroru tresowane są w zakresie wyszukiwania zapachów narkotyków.
Po wytresowaniu i zdobyciu niezbędnych atestów psy będą wykorzystywane zatem  w działaniach związanych ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej.
Przypomnijmy, że obecnie w garnizonie zachodniopomorskim wraz ze swoimi przewodnikami służy 69 psów służbowych Obecnie w służbie pozostaje:

  • 49 psów kat. patrolowo – tropiący,
  • 10 psów kat. do wyszukiwania zapachów narkotyków,
  • 6 psów kat. do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych,
  • 3 psy kat. do wyszukiwania zapachu zwłok ludzkich,
  • 1 pies kat. tropiący.

asp.szt. Czesław Sudoł/ asp.szt. Anna Gembala

Źródło: Policja Zachodniopomorska
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Finał Szlachetnej Paczki - GALERIA