Dzisiaj jest: 12.12.2018, imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary

O 54 km/h za szybko w terenie zabudowanym

Dodano: rok temu

Kierujący osobowym Fiatem stracił prawo jazdy na trzy miesiące, za niedostosowanie prędkości jazdy do obowiązującego ograniczenia w terenie zabudowanym.

O 54 km/h za szybko w terenie zabudowanym

Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h.

Policjant pyrzyckiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej w Pyrzycach  na ulicy Szczecińskiej kierującego pojazdem marki Fiat. 36 - letni mieszkaniec Szczecina jechał   w terenie zabudowanym z prędkością 104 km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami obligatoryjnie zatrzymane zostało prawo jazdy kierującego na trzy miesiące. Ponadto w związku z popełnionym wykroczeniem funkcjonariusz drogówki ukarał 36 – latka mandatem karnym w wysokości 500 złotych i nałożył 10 punktów karnych.  

Miejsce kontroli na ulicy Szczecińskiej nie jest przypadkowe, ponieważ jest to miejsce gdzie mieszkańcy za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa informują o zagrożeniu związanym z przekraczaniem prędkości. Narzędzie w postaci Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa daje możliwość każdemu mieszkańcowi zapoznania się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w naszym regionie.

Za pomocą interaktywnej strony każdy ma możliwość wskazania i tym samym przekazania informacji o zagrożeniu występującym w jego okolicy, natomiast policjanci w czasie codziennych obowiązków weryfikują te sygnały kontrolując wskazany rejon.
    
sierż. szt.  Marcelina Pałaszewska

Źródło: Policja Zachodniopomorska
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Finał Szlachetnej Paczki - GALERIA