Dzisiaj jest: 12.12.2018, imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary

Perełki filmowe SCK – Pomiędzy słowami

Dodano: rok temu Autor:

Stargardzkie Kino Studyjne zaprasza w środę na polską produkcję „Pomiędzy słowami”.

Perełki filmowe SCK – Pomiędzy słowami
Film o relacji ojca z synem i szukaniu swojej narodowości na obczyźnie.

Film Urszula Antoniak został entuzjastycznie przyjęty na festiwalach filmowych i zdobył w ubiegłym roku m.in. 2 nagrody na Festiwalu Filmowym w Gdyni za najlepszy dźwięk i obraz. Nic dziwnego, ponieważ jak wskazuje tytuł filmu słowa są tutaj na drugim miejscu. Liczą się przede wszystkim gesty i spojrzenia w relacjach między bohaterami.

W rolach pierwszoplanowych na ekranie zobaczymy Andrzeja Chyrę oraz Jakuba Gierszała. Główny bohater – Michael, to 28-letni prawnik polskiego pochodzenia pracujący w Berlinie. Po wielu latach spędzonych w obcym kraju czuje się mentalnie jego obywatelem. Wszystko jednak zmienia się w trakcie jednego weekendu, kiedy to chłopaka odwiedza ojciec Stanisław. Michael zaczyna mówić w swoim ojczystym języku, a na wierzch wypływają wzajemne pretensje w relacjach z jak dotąd nigdy niewidzianym ojcem. Czy tych parę dni odciśnie piętno na głównym bohaterze? Czy da się jeszcze naprawić stosunki z własnym ojcem? I gdzie tak naprawdę jest ojczyzna? W sercu czy domu rodzinnym? Z tymi wszystkimi pytania przyjdzie się zmierzyć Michaelowi.

Jak widać film porusza jedną z głośno poruszanych w ostatnich czasach kwestii miłości do ojczyzny i o tym, gdzie są jej granice. Szczególnie w czasach współczesnych, gdzie wiele rodzin zostało rozdzielonych przez emigrację zarobkową. Ale nie tylko. W dziele zobaczymy też, jak brak uczestnictwa ojca w wychowaniu dziecka, kształtuje jego strat w dorosłym życiu.

Stargardzkie Centrum Kultury zaprasza na seans w środę o godz. 18.30. Bilety do zakupienia w cenie 14 złotych dostępne są w kasie SCK oraz na stronie internetowej pod linkiem http://kino.sck.stargard.pl/film/Kino_Studyjne_Pomiedzy_Slowami#gth

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Finał Szlachetnej Paczki - GALERIA