Dzisiaj jest: 18.10.2018, imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza

Perełki filmowe w SCK - Młynarski. Piosenka finałowa

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

W czwartek 07 grudnia w Stargardzkim Centrum Kultury wielbiciele polskiego mistrza piosenek Wojciecha Młynarskiego będą mogli zobaczyć film biograficzny „Młynarski. Piosenka finałowa”.

Perełki filmowe w SCK - Młynarski. Piosenka finałowa
Twórca ponad 2 000 utworów. „Jeszcze w zielone gramy”, „Żyj kolorowo”, „Bynajmnej”. Współpracowali z nim m.in. Kalina Jędrusik, Ewa Bem, Magda Umer i Michał Bajor. Część swoich dzieł wykonywał osobiście. Odbiorcy jego piosnek mówią, że potrafił zaczarować słowem. Piosenki, które pisał z pozoru wydają się bardzo proste, a w rzeczywistości skrywają w sobie głęboki sens. Tak w kilku słowach można przedstawić twórczość jednego z najwybitniejszych autorów piosenek Wojciecha Młynarskiego.

Tym razem w ramach Czwartkowych Spotkań Klubu Filmowego, widzowie zatopią się w najsłynniejszych utworach  artysty. Film w reżyserii Alicji Albrecht stanowi dokument na który składają się archiwalne wywiady z Wojciechem Młynarskim oraz bliskimi osobami, które miały okazję z nim współpracować m.in. Krystyną Jandą czy Januszem Głowackim. Przedstawiona w filmie historia artysty łączy w sobie zarówno wątki z życia zawodowego jak i prywatnego, a całość obrazu dopełniają wypowiedzi członków rodziny. Ponadto na ekranie będzie można zobaczyć archiwalne zdjęcia i teledyski. W półtorej godzinnym dziele widzowie będą mogli poznać swojego mistrza na nowo. 

Seans rozpoczyna się o godz. 18.30. Bilety w cenie 10 zł są do zakupienia w kasie SCK oraz na stronie internetowej http://sck.stargard.pl/event/Czwartkowe_Spotkania_Klubu_Filmowego_Mlynarski_Piosenka_Finalowa_2017_11_02_16_51#gth.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wisola - wspomnienie z pleneru. GALERIA