Dzisiaj jest: 18.10.2018, imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza

Gryf odleciał na nowe miejsce

Dodano: rok temu

Rzeźba Gryfa, która powstała w tym roku podczas ArtFestiwalu, została przeniesiona ze skweru przy placu Wolności kilkadziesiąt metrów dalej, na trawnik przy ul. Jana Chrzciciela.

Gryf odleciał na nowe miejsce
Rzeźba Gryfa została w całości wykonana z metalu i powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Organizatorów Symulacji i Gier Terenowych Oldtown. Gryfa zaprojektowała i wykonała Firma Elite Wnętrzna Paweł Hołownia. Miasto podpisało porozumienie z wykonawcą dotyczące partycypacji w kosztach powstania i przekazania praw własności. Gryf jest jednym z symboli Stargardu, m.in. elementem herbu.
Rzeźba wpisała się już w krajobraz miasta. Twórcy Gryfa świadomie nadali rzeźbie rdzawy kolor, poprzez zastosowanie odpowiednich preparatów chemicznych i poddanie metalu silnym reakcjom utleniania. Dzięki temu rzeźba wciąż wzbudza duże zainteresowanie oraz niesie pozytywne wrażenia dla osób ją oglądających. Stała się też obowiązkowym elementem fotograficznym dla turystów i mieszkańców.  

Miejsce zajmowane dotychczas przez Gryfa zajmie teraz świąteczny renifer z saniami – jedna z najbardziej lubianych przez mieszkańców ozdób zakupionych w zeszłym roku przez Miasto.

Foto: UM Stargard
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wisola - wspomnienie z pleneru. GALERIA