Przez trzy dni prezentowano tu nowoczesne maszyny rolnicze, zwierzęta hodowlane, rośliny, lokalne i ekologiczne produkty oraz rękodzieło. Odbywały się różne wystawy, pokazy i występy kapel ludowych.


Powiat Stargardzki aktywnie uczestniczył w wydarzeniach odbywających się na terenie targów. Wspólnie z Fundacją DKMS zorganizowany został V Powiatowy Dzień Dawcy Szpiku. Akcja rejestracji potencjalnych dawców odbyła się w sobotę 9 września. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli podzielić się cząstką siebie i dołączyli do bazy potencjalnych dawców szpiku.

Także w sobotę wręczono nagrody w konkursach dla wystawców, agrobiznesmenów i handlowców. Nagrody przyznawano zarówno na szczeblu ministerialnym, jak i lokalnych organów władzy samorządowej oraz organizacji sektora rolnego. Wśród nich były nagrody przyznane przez Starostę Stargardzkiego Iwonę Wiśniewską dla Najlepszej Firmy, która zaprezentowała się podczas XXX Targów Agro Pomerania  oraz za Najlepszy Wyrób na Targach. Pierwsza trafiła do Zakładu Przetwórstwa Mięsnego „Ozimek”, natomiast druga do Winnicy Sydonia z Trzebiatowa.

Ostatniego dnia targów, w niedzielę, odprawiono mszę oraz zorganizowano wojewódzkie dożynki. Ponadto, odbyły się  XXIII Zawody Jeździeckie w Skokach. Starosta Iwona Wiśniewska ufundowała puchary dla laureatów trzech pierwszych miejsc w kategorii L.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
FOTO: Tadeusz Surma