Dzisiaj jest: 26.7.2017, imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima

Budowa S6 z lotu ptaka.

Dodano: miesiąc temu Czytane: 1026 Autor:

Ekspresówką do Koszalina.

Budowa S6 z lotu ptaka.

Z każdym tygodniem budowa największej inwestycji infrastrukturalnej w naszym województwie staje się coraz bardziej widoczna.

Plac budowy jest widoczny dla wszystkich poruszających się drogą krajową nr 6 od Goleniowa w kierunku Koszalina. Ale prawdziwą skalę tego przedsięwzięcia widać dopiero z lotu ptaka. Z tej perspektywy ślad budowanej drogi jest już bardzo widoczny.- mówi rzecznik szczecińskiego oddziału GDDKiA, Mateusz Grzeszczuk.
 

Zakres robót jest cały czas rozszerzany, prowadzone są roboty ziemne i ruszają prace przy obiektach mostowych. Najdłuższy plac budowy w województwie zaczyna coraz bardziej tętnić życiem. Przed wykonawcami pełne dwa sezony robót budowlanych, podczas których powinni zakończyć realizację tej inwestycji, tak aby w 2019 roku kierowcy mogli pojechać drogą ekspresową z Goleniowa do Koszalina. 
 

Budowa drogi nieuchronnie wiąże się z utrudnieniami w ruchu w miejscach, w których nowa inwestycja koliduje z istniejącym układem drogowym i w miejscach, w których poruszają się pojazdy budowy. W przypadku tej inwestycji utrudnienia będą największe na odcinku od Goleniowa do rejonu miejscowości Modlimowo (na tym fragmencie nowa droga biegnie blisko obecnej DK nr 6). Na odcinku Goleniów – Nowogard i Płoty – Kiełpino zostały już jakiś czas temu oznakowane wjazdy na budowę. Wraz z postępem robót będą pojawiały się kolejne zmiany w organizacji ruchu.

Zakończenie prac budowlanych planowane jest w kwietniu 2019 roku. Łączna wartość zawartych kontraktów na odcinek drogi Goleniów- Koszalin sięga 2,2 mld zł.

Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami lotniczymi pokazującymi budowę drogi S6.


foto: C. Skórka GDDKiA

Źródło: GDDKiA
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.