Dzisiaj jest: 19.5.2024, imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

Debiut juniorów starszych w lidze wojewódzkiej

Dodano: 8 lat temu

Juniorzy starsi Błękitnych zadebiutowali w Wojewódzkiej Lidze Juniorów.

Po emocjonującym meczu zremisowali z Gwardią Koszalin 3:3 (1:2). Mimo gry w 30-stopniowym upale kibice obejrzeli dobre widowisko. Sześć bramek, żółte i czerwone kartki, mnóstwo sytuacji do zdobycia kolejnych bramek i emocje, które musieli studzić sędziowie.

Nasz zespół zagrał dobry mecz, od początku narzucając swój styl gry dominowali na boisku. Niestety po błędzie indywidualnym w środku pola, goście wyprowadzili skuteczny kontratak i już w 9 min. przegrywaliśmy 0:1. Wyrównanie dał w 15 min. Karol Orłowski pięknym strzałem z rzutu wolnego w same okienko bramki Gwardii. Bramka na 1:2 w 18 min. pada po błędzie naszego obrońcy, który źle obliczył lot piłki i umożliwił skuteczną akcję gościom. Po tej bramce młodzi Błękitni zwiększyli tempo meczu, co rusz zagrażając bramce Gwardzistów, niestety zawodziła  skuteczność. W 44 minucie skomplikowała się sytuacja drużyny gości, ponieważ za dwie żółte kartki  boisko musiał opuścić jeden z ich zawodników. Do przerwy 1:2. Od początku drugiej  połowy nasi zawodnicy ruszyli do ataku. Wyrównanie nastąpiło już w 51 min. kiedy to po indywidualnej akcji Patryka Łabacza bramkę strzałem głową  zdobył Łukasz  Łaniec. Kiedy wydawało się, że kolejne bramki dla Błękitnych są kwestią czasu, Gwardia  zdobyła  bramkę po stałym fragmencie gry i niepewnej interwencji naszego bramkarza w 77 min. Mimo wielu sytuacji, wyrównanie nastąpiło dopiero w 91 min. za sprawą Marcina Konopskiego, który pięknym strzałem z ok. 15 m od bramki zdobył  gola na wagę punktu.

Błękitni  pokazali atrakcyjny futbol, stwarzali sobie dużo szans na zdobycie bramki,  byli częściej przy piłce, ale dziś  starczyło to na jeden punkt. Kolejny mecz zagrają w najbliższą środę o godz. 11.00 na boisku nr 1 z Chemikiem Police. Zapraszamy do kibicowania!

Błękitni: Bełtowski - Łysoń, Kaciupa (kpt), Konopski, Knapek (46' Jackowski), Pluta (46' Babicki), Orłowski, Łabacz - Kapiński  (85' Fal), Sitkowski, Łaniec  (65' Antczak).

Żółte kartki: Łabacz, Orłowski - Kowal (2), Szostak, Walaszczyk, Ostrowski, Kowalewski

Czerwone kartki: Kowal, Prusarczyk (obaj Gwardia), Prusarczyk otrzymał czerwoną kartkę na ławce rezerwowych.

Strzały: 12 - 4

Rzuty różne: 16 - 2

Dośrodkowania: 17 - 0

Źródło: Błękitni Stargard