Dzisiaj jest: 28.1.2022, imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława

Opera na Zamku - "ZEMSTA NIETOPERZA"

Data wydarzenia: Lokalizacja: Opera na Zamku Szczecin Dodano:
Opera na Zamku - "ZEMSTA NIETOPERZA"

Johann Strauss syn

Zemsta nietoperza

Historia pewnego balu, podczas którego dochodzi do serii przezabawnych pomyłek, które powodują lawinę… śmiechu! Dobra zabawa gwarantowana!
 

Historia, która zaczyna się w mieszczańskim domu, przechodzi przez salę balową, aby zakończyć się… w więzieniu, bawi od prawie półtora wieku publiczność na całym świecie. Intryga, przebrania, walce, kuplety – to wszystko tworzy niepowtarzalną atmosferę i pozwala przeżyć wspaniały wieczór w operze, wypełniony śpiewem i śmiechem…

„Jeśli przyjrzeć się bliżej tym trzem aktom, łatwo dostrzec, że reprezentują one trzy odrębne światy: akt I to francuska komedia bulwarowa, oparta na błyskotliwym dialogu, dowcipnych, zaskakujących sytuacjach i śmiałej erotyce; akt II to typowa operetka w nowym – ówcześnie nowym – stylu, pełna przebieranek i spowodowanych nimi niewiarygodnych qui pro quo, pełne tańca, szampana i zwieńczone potężnym finałem w stylu opery komicznej; akt III to wiedeńska krotochwila w nestroyowskim stylu. Straussowi przypadło trudne zadanie związania tych trzech światów jednolitą muzyką, narzucenie stylistycznej jednorodności”. 
Lucjan Kydryński

Pozostałe terminy grania opery w grudniu: niedziela - 12.12 - 18.00

Dowiedz się więcej + kup bilety: TUTAJ

 
 

Autor foto: Łukasz Szełemej
Projekt plakatu: Vadim Kornacki

Opera na Zamku w Szczecinie

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wernisaż w Bramie. Photos by Anna Wardal