Dzisiaj jest: 15.5.2021, imieniny: Dionizego, Nadziei, Zofii

Opera na Zamku - "WIECZÓR BALETÓW POLSKICH". SPEKTAKL ODWOŁANY

Data wydarzenia: Lokalizacja: Opera na Zamku Szczecin Dodano:
Opera na Zamku - "WIECZÓR BALETÓW POLSKICH". SPEKTAKL ODWOŁANY

Na spektakl składają się dwa balety jednoaktowe, żywiołowa „Pieśń o ziemi” Romana Palestra i „Na kwaterunku” Stanisława Moniuszki. Pierwsza choreografia jest dziełem włoskiego artysty Paolo Mangioli, dyrektora baletu narodowego na Malcie, który na nowo zinterpretował mistrzowsko zorkiestrowaną i niezwykle energetyczną partyturę Palestra, patrząc na nią przez pryzmat wartości uniwersalnych jako twórca nie związany do tej pory z polską kulturą muzyczną i taneczną. Błyskotliwej interpretacji drugiej choreografii podjął się Robert Bondara, jeden z najlepszych choreografów w Polsce – ceniony między innymi za umiejętność odczytywania na nowo i współcześnie tradycyjnych tekstów kultury polskiej – „Świtezianka” E. Morawskiego w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej czy „Legenda Bałtyku” F. Nowowiejskiego w Teatrze Wielkim w Poznaniu.
Zadziwiające, jak zmyślne połączenie pozornie kontrastowych koncepcji artystycznych ułożyło się w spójną opowieść o dziejach naszego świata!

 

Premiera była głównym akcentem obchodów Roku Moniuszkowskiego w Operze na Zamku w Szczecinie.

Program do spektaklu do pobrania: TUTAJ

Pozostałe terminy w listopadzie: 29.11 - 18.00

Czas trwania: ok. 2 godz. (w tym jedna przerwa)

Ceny biletów: 30 - 70 zł

Więcej o spektaklu + kup bilety: TUTAJ


Autor zdjęć: P. Gamdzyk

Opera na Zamku w Szczecinie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
5. Bieg Forsycji. GALERIA