Dzisiaj jest: 8.7.2020, imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety

Ferie w Operze – "Historia najmniej prawdopodobna".

Data wydarzenia: Lokalizacja: Opera na Zamku Szczecin Dodano:
Ferie w Operze – "Historia najmniej prawdopodobna".
Był sobie stary Zamek i stary Zegar w tym Zamku, odmierzający Czas. To bohaterowie „Historii najmniej prawdopodobnej”, spektaklu Opery na Zamku przygotowanego dla dzieci. Czas to tajemnica, Zegar to tajemnica i Zamek to tajemnica. A dzieci mogą te tajemnicę poznać wędrując po nieznanych zakamarkach w rytm wybijanych godzin. Co krok to niespodzianki, to nowe instrumenty, nowi aktorzy, nowa muzyka od operowej przez jazz po musical.

Nasz spektakl jest inscenizacją opartą na baśni Hansa Christiana Andersena. W baśni tej znudzony król zapowiada, że ten, kto dokona czegoś najbardziej nieprawdopodobnego, dostanie połowę królestwa i rękę księżniczki.

Mamy więc zadanie do rozwiązania!

Przewodnik po „Historii najmniej prawdopodobnej”:
Wkraczając do Opery rozpoczynamy podróż w krainę magicznego Zegara. Każdy z uczestników podróży przypisany jest do określonej grupy Podróżnych. Jest 10 grup i każda wyróżnia się innym kolorem, każda ma też swojego Przewodnika, który prowadzi ją podczas przechadzki po Krainie Czasu  – można go rozpoznać poprzez kolor wstęgi, jaką ma na sobie Przewodnik.
Spotykamy się w Sali widowiskowej. Tam poznajemy Króla, Królewnę oraz mieszkańców Krainy, w której ogłoszono konkurs na rzecz najmniej prawdopodobną. Wszyscy starają się zaproponować coś niezwykłego, aby zwyciężyć w oczach Króla i Sędziów konkursu. Ale dopiero, gdy przychodzi Zegarmistrz ze swoim cudownym wynalazkiem, mieszkańcy Królestwa wpadają w prawdziwy zachwyt. W sercu Zegara zaklęta jest esencja świata i aby w pełni jej zasmakować, wyruszamy - pod okiem Przewodnika - na wędrówkę po korytarzach i komnatach Opery na Zamku. Wracamy na salę widowiskową, doświadczając pełni i magii wynalazku Zegarmistrza. Zachwycony Zegarem Król pragnie ogłosić swój werdykt. Wtedy jednak pojawia się Otocham Tinpu Młot, zgłaszając swój udział w konkursie. Historia się komplikuje. Kto wygra?

 
Muzyka: Jerzy Kornowicz
Zamysł literacki: Beata Chwedorzewska
Adaptacja i scenariusz: Jerzy Kornowicz
Współpraca: Andrzej Ozga
Teksty piosenek: Andrzej Ozga, Marek Bartkowicz
  • Terminy: 21.02.2020, godz. 11.00 oraz 22.02.2020, godz. 17.00
  • Miejsce: Sala główna i 9 przestrzeni w gmachu Opery na Zamku
  • Czas trwania: ok. 2 godz (bez przerwy)
 Ceny biletów: 25-40 zł.
 Kup bilet: TUTAJ
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Górnik Łęczna. GALERIA