Dzisiaj jest: 7.7.2020, imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

"Stargardzka Pastorałka u Chrystusowców"

Data wydarzenia: Lokalizacja: kościół pw. św. Jana Chrzciciela Dodano:
"Stargardzka Pastorałka u Chrystusowców"
Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie oraz Proboszcz Parafii pw. św. Józefa serdecznie zapraszają na wyjątkowy, niezwykły, niecodzienny, pełen ciepła i miłości koncert "Stargardzka Pastorałka u Chrystusowców". Koncert odbędzie się w niedzielę, 12.01.2020 roku o godz. 17:00 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Stargardzie. Wystąpią: Rupaki, Mini Rupaki, Dzikie Wino, Layla - pod kier. Ewy i Aleksandry Krysian z Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie.
 
Dlaczego akurat Chrystusowcy? Ostatni niemiecki proboszcz przekazał księgi parafialne i udzielił władzy kanonicznej chrystusowcom, którzy po II Wojnie Światowej przybyli do Stargardu i po raz pierwszy odśpiewali z mieszkańcami na stargardzkiej ziemi polską kolędę. Chrystusowcy objęli wtedy opieką duszpasterską cały powojenny Stargard i okolice. Kolejny raz chcemy o nich pamiętać oddając pokłon Nowonarodzonemu kolędując w parafii Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.
 
Koncert objęty jest Patronatem Prezydenta Miasta Stargard.
 

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Górnik Łęczna. GALERIA