Dzisiaj jest: 4.6.2020, imieniny: Christy, Helgi, Karola

„LISTA SCHINDLERA” - pokaz specjalny

Data wydarzenia: Lokalizacja: Stargardzkie Centrum Kultury Dodano:
„LISTA SCHINDLERA”  - pokaz specjalny
W przyszłym roku minie 25 lat od polskiej premiery filmu „LISTA SCHINDLERA”, filmu który poruszył widzów w całym kraju. Film od początku jest hołdem złożonym narodowi żydowskiemu. Autorzy zadbali o niesłychany realizm scen, kostiumów, ówczesnej rzeczywistości.

27 stycznia to data Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Auschwitz - niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i ośrodek zagłady - stał się międzynarodowym symbolem. Rocznicę jego wyzwolenia, 27 stycznia, Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu w celu uczczenia pamięci ofiar pochodzenia żydowskiego, pomordowanych w czasie II wojny światowej przez nazistowskie Niemcy.
Właśnie w tę podwójną rocznicę, 27 stycznia 2019 roku, planujemy jako Kino SCK  dołączyć do Światowych obchodów i tak jak na całym świecie przypomnieć starszym i udostępnić młodszym widzom film „LISTA SCHINDLERA” w kinach.

„LISTA SCHINDLERA” została nakręcona w 1993 roku przez Stevena Spielberga na podstawie powieści Thomasa Keneally'ego. Czarno-biała produkcja bardzo trafnie przywołuje okoliczności tragedii żydowskiej w latach 40. Prócz znakomitego kunsztu reżyserskiego Spielberga na wyrazy uznania zasługują również zdjęcia Janusza Kamińskiego oraz scenografia Allana Starskiego i Ewy Braun. Muzyka Johna Williamsa perfekcyjnie oddaje atmosferę czasów II Wojny Światowej oraz wielkiej tragedii Żydów. Obsada aktorska została dobrana znakomicie, niemal wszystkie postacie zostały przedstawione tak wyraziście, że na długo pozostaną w pamięci niejednego widza, w mojej na pewno. W tytułowego bohatera - Oscara Schindlera - znakomicie wcielił się Liam Neeson, natomiast postać bezdusznego Amona Goetha odgrywa Ralph Fiennes. W filmie zobaczymy też niektórych polskich aktorów. Listę Schindlera, a więc listę ludzi, których Schindler zatrudnił tylko po to aby nie ponieśli śmierci, bez najmniejszej przesady można nazwać listą życia, która uratowała 1100 niewinnych ludzi.
 
Zapraszamy na specjalny pokaz do Kina SCK Stargard w niedzielę 27 stycznia 2019 o godzinie 20.00. Bilety będą dostępne w kasie Kina SCK.
 

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Przeprowadzka Książnicy Stargardzkiej - GALERIA