Dzisiaj jest: 15.4.2024, imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława

Stowarzyszenie Omne Verbum: Monika Witkowska - K2 - ostatnia szansa

Data wydarzenia: Lokalizacja: HOTEL KYRIAD Dodano:
Stowarzyszenie Omne Verbum: Monika Witkowska - K2 - ostatnia szansa

Stowarzyszenie Omne Verbum i Joanna Suleja zapraszają na spotkanie z:

Monika Witkowska to zdobywczyni 4 ośmiotysięczników, Korony Ziemi i wielu innych szczytów. Druga Polka po Wandzie Rutkiewicz, która zdobyła K2 - najtrudniejszy z ośmiotysięczników. Jedyna osoba na świecie, która ma w swoim dorobku dwie najwyższe góry - Mt. Everest i K2, jak i ich żeglarskie odpowiedniki (opłynięcie przylądka Horn oraz arktyczną trasę płn.-zach. z Grenlandii do Alaski). Jako pierwsza osoba opłynęła również arktyczną Czukotkę. Monika to także podróżniczka, która zwiedziła z plecakiem ponad 180 krajów. Jest członkinią w Kapitule Konkursu Kolosy - najważniejszych w Polsce nagród podróżniczych. Wiele lat prowadzi grupy trekkingowe na całym świecie, a w Himalajach czuje się jak w drugim domu. Dziennikarka i autorka kilkunastu książek górskich, żeglarskich i podróżniczych.
K2 - to druga pod względem wysokości góra świata, uważana za najtrudniejszy i zarazem jeden z najbardziej niebezpiecznych ośmiotysięczników. W 2022 roku Monika została drugą Polką, po Wandzie Rutkiewicz, która stanęła na tym szczycie.

O trudach i pięknie wyprawy, na swój najważniejszy ośmiotysięcznik w karierze, Monika opowiada w swojej najnowszej książce "K2 - Ostatnia szansa." oraz na najbliższym spotkaniu w Hotelu Kyriad 29 lutego o 17:00 w salce konferencyjnej. 

 


STOWARZYSZENIE OMNE VERBUM

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Stargard i blue. Fotorelacja