Dzisiaj jest: 23.9.2023, imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli

"Spanish Night" - Krzysztof Meisinger & Poland baROCK

Data wydarzenia: Lokalizacja: Kolegiata NMP Królowej Świata, Stargard Dodano:
"Spanish Night" - Krzysztof Meisinger & Poland baROCK

W programie "Spanish Night" znajdują się najsłynniejsze i ukochane przez publiczność utwory hiszpańskie nierozerwalnie kojarzone z gitarą takie jak "Requerdos de la Alhambra” F. Tarregi, "Romance de Amor" czy "Asturias" I. Albeniza w opracowaniu na gitarę i orkiestrę smyczkową. Poszczególne utwory programu "Spanish Night" były wielokrotnie wykonywane z wieloma orkiestrami na całym świecie i zawsze wzbudzały szaleństwo wśród publiczności.
 
Teraz, wszystkie te utwory zostały zebrane w jeden, niezwykle atrakcyjny program który Krzysztof Meisinger wykonuje ze znakomitym zespołem smyczkowym Poland baROCK. "Spanish Night" jest także programem kolejnej płyty Krzysztofa Meisingera dla brytyjskiej wytworni CHANDOS.
 
Krzysztof Meisinger | zdaniem krytyków i melomanów z całego świata jest jednym z najwybitniejszych i najbardziej charyzmatycznych gitarzystów klasycznych. W maju 2022 roku, w rankingu brytyjskiego portalu muzycznego uDiscoverMusic, Krzysztof Meisinger został uznany za jednego z 20 najwybitniejszych gitarzystów klasycznych wszech czasów. W rankingu tym jego nazwisko widnieje obok Andreasa Segovii, Juliana Breama czy Francisco Tarregi.
 
Program:
 
Romance de Amor
Boccherini - Fandango
Tarrega - Requerdos de la Alhambra
Tarrega - Gran Jota
 
En Noi de la Mare
 
De Falla - Danza del Molinero
De Falla - Cancion del Fuego Fatuo
De Falla - Danza Espanola de „La vida breve”
 
Massenet - Nuit d’Espagne
 
El Vito
 
Albeniz - Malaguena
Albeniz - Asturias

Wstęp wolny!
 
Koncert dofinansowany ze środków Województwa Zachodniopomorskiego - Pomorze Zachodnie. Ponadto na koncert zapraszają: Miasto Stargard, Stargardzkie Centrum Kultury, Parafia pw. NMP Królowej Świata w Stargardzie. 

 


 

STARGARDZKIE CENTRUM KULTURY

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Senioriada 2023: niedziela. Fotorelacja