Dzisiaj jest: 15.4.2024, imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława

Opera na Zamku: Madama Butterfly

Data wydarzenia: Lokalizacja: OPERA NA ZAMKU W SZCZECINIE Dodano:
Opera na Zamku: Madama Butterfly

Giacomo Puccini

Madama Butterfly

Najsłynniejsza kobieta w historii opery, a przy tym niebywałe wyzwanie wokalno-aktorskie, bo śpiewaczka grająca rolę Butterfly musi zmierzyć się z całym wachlarzem skrajnych emocji i nie schodząc ze sceny, śpiewać łącznie przez niemal 90 minut.
Dramatyczna historia związku gejszy i porucznika amerykańskiej marynarki osadzona jest w tętniącym życiem współczesnym Tokio. Szczecińskie przedstawienie, nawiązujące do poetyki filmów Larsa von Triera, jest wzbogacone o postać tancerza – alter ego Butterfly, a także o multimedialne projekcje.

Kompozytor studiował źródła muzyki japońskiej, która zainspirowała go do napisania wyrafinowanej instrumentacji o charakterystycznej barwie dźwięku. Wszystko to sprawia, że jego „tragedia japońska” jest jedną z najbardziej poruszających oper w historii. 
 
"Madama Butterfly" to historia uniwersalna, mogłaby równie dobrze wydarzyć się dzisiaj. Różnice kulturowe są wciąż aktualne, ludzie nadal zakochują się niewłaściwie, to się akurat nigdy nie zmieni. Inscenizacja obraca się wokół wielu współczesnych wątków popkulturowych –  mówi reżyserka Pia Partum. (...) Właściwie w pewnych aspektach spektakl będzie mieć wiele wspólnego z... telenowelą.

Pozostałe terminy: niedziela-19.03-18.00

Dowiedz się więcej + kup bilety: TUTAJ

Repertuar: TUTAJ


Projekt plakatu: Vadim Kornacki
Foto: MIchał Kundera
 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Stargard i blue. Fotorelacja