Dzisiaj jest: 27.5.2022, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Scena Stargardzkiego Centrum Kultury - „Chwytaj dzień – przeboje Zbigniewa Wodeckiego śpiewa Robert Rozmus” – koncert z okazji Dnia Matki

Data wydarzenia: Lokalizacja: Stargardzkie Centrum Kultury Dodano:
Scena Stargardzkiego Centrum Kultury - „Chwytaj dzień – przeboje Zbigniewa Wodeckiego śpiewa Robert Rozmus” – koncert z okazji Dnia Matki
„Chwytaj dzień – przeboje Zbigniewa Wodeckiego śpiewa Robert Rozmus” 
 

Śpiewający aktor, gwiazda topowych musicali, szerokiej publiczności znany z Biesiad Zbigniewa Górnego, Kabaretu Olgi Lipińskiej i grupy Tercet czyli kwartet (którą tworzy z Hanią Śleszyńską, Piotrem Gąsowskim i Wojtkiem Kaletą) oddaje hołd wielkiemu artyście. Koledze z estrady.
 

Rozmus i Wodecki spotykali się podczas różnych występów estradowych. Spotkaniem, które najbardziej utkwiło w pamięci Roberta jest Gala Zbigniewa Górnego i Krzysztofa Jaślara. Wyjazdy po całym kraju i za granicę (Stany, Australia). Program odniósł niebywały sukces. Jeszcze dziś, (chociaż wystawiane znacznie rzadziej)  przyciągają ogromną rzeszę odbiorców.  A archiwalne nagrania Gal Biesiadnych  często emitowane są w telewizji.
 

Zbigniewa Wodeckiego nie ma już wśród nas ale Jego twórczość jest stale obecna.  Nie brakuje wielkich, spektakularnych wydarzeń, które zapełniają wielotysięczną widownię . Robert Rozmus pamięta jednak o tym, że Zbyszek Wodecki jak mało kto, „znał także skromność małych estrad”. Stąd pomysł, by wyprodukować taki program, który można z powodzeniem wystawić także w małych teatrach,  hotelach i ośrodkach kultury.
 

Siłą projektu, oprócz wokalu Rozmusa, są aranże Tomasza Szymusia i Jakuba Lubowicza.
 

Do udziału w koncercie Rozmus zaprosił utalentowaną altowiolistkę i wokalistkę Oliwię Kędziorę Skrzypczyk, znaną przede wszystkim z Filharmonii Dowcipu, w której występuje u boku Waldemara Malickiego.
 

Oliwia to multinstrumentlistka, laureatka ważnych konkursów.  Ma na sowim koncie wiele spektakularnych wydarzeń muzycznych, między innymi występ z Michałem Szpakiem podczas Eurowizji w 2016 r, współpracę z Rodem Stewartem, Placido  Domingo, Andrea Bocelim, Edytą Górniak, Marylą  Rodowicz, Waldemarem Malickim i właśnie Zbigniewem Wodeckim.
 


 

Bilety:
parter – 60 zł/50 zł ulgowy dla posiadacza SKM, KS, KDR
balkon – 40 zł/30 zł ulgowy dla posiadacza SKM, KS, KDR


Stargardzkie Centrum Kultury

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
ArtFestiwal 2022 cz.1. Galeria