Policjanci zatrzymali 48-latka i zabezpieczyli jednostkę broni oraz 81 sztuk amunicji.
Wczoraj około godziny 13.00 stargardzcy policjanci poinformowani zostali, że na terenie gminy Chociwel będący pod wpływem alkoholu mężczyzna wszczął awanturę i posiada broń palną.
Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Chociwlu natychmiast udali się do wskazanej miejscowości, gdzie ustalili, że 48-latek podczas awantury wyciągnął długą broń oraz dużą ilość amunicji i powiedział, że idzie robić porządek.
Mundurowi idąc drogą polną ustalili miejsce przebywania podejrzewanego, który ukrył się w trawie około 400 metrów od zabudowań. Tam mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Jak się okazało w organizmie miał niemal 3 promile alkoholu.
Policjanci zabezpieczyli długą broń oraz 81 sztuk amunicji, która teraz trafi do badań. Śledczy ustalą również jej pochodzenie, gdyż zatrzymany nie posiada zezwolenia na jej posiadanie.
- Pijany jeździł ciągnikiem rolniczym - na szczęście w pobliżu byli policjanci, którzy przerwali niebezpieczną jazdę
- Nadmierna prędkość to surowe konsekwencje- kolejni kierowcy stracili swoje uprawnienia za brawurową jazdę
- Policjanci udaremnili próbę oszustwa metodą "na legendę" i odzyskali pieniądze w kwocie 54 000 złotych