Dzisiaj jest: 17.1.2021, imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana

MEDALIŚCI MISTRZOSTW POLSKI „SPRAWNI RAZEM” Z WIZYTĄ W STAROSTWIE

Dodano: 6 lat temu

Zarząd Powiatu Stargardzkiego gościł dziś medalistów Otwartych Mistrzostw Polski w Pływaniu „Sprawni Razem”.

MEDALIŚCI MISTRZOSTW POLSKI „SPRAWNI RAZEM” Z WIZYTĄ W STAROSTWIE

Zarząd Powiatu Stargardzkiego gościł dziś medalistów Otwartych Mistrzostw Polski w Pływaniu „Sprawni Razem”. 

 

Mistrzostwa odbyły się w dniach 24-26 kwietnia w Warszawie. Wzięli w nich udział uczniowie szkół specjalnych: podstawowych, gimnazjalnych i zawodowych oraz absolwenci ze szkół i ośrodków specjalnych z 11 województw. Zachodniopomorskie uplasowało się na trzecim miejscu, jednak największy sukces to indywidualnie zdobyte medale przez wszystkich pięciu reprezentantów ZSS im. J. Tuwima w Stargardzie Szczecińskim.  Marta Kazidróg (rocznik 2003, klasa 5 SP) zdobyła złoty medal w pływaniu na 25 m grzbietem i srebrny na 25 m stylem dowolnym. Karolina Kownacka (rocznik 2002, klasa 6 SP) zdobyła brąz na 25 m stylem dowolnym oraz zajęła czwarte miejsce na 25 grzbietem. Magdalena Rabiej (rocznik 1998, kl. 3 gimnazjum) zdobyła dwa brązowe medale na 50 m stylem klasycznym i dowolnym. Anna Pedyńska (rocznik 1998, kl. 3 gimnazjum) zdobyła brąz na 50 m stylem grzbietowym oraz dopłynęła na czwartym miejscu stylem dowolnym na 50 m. Karol Wiczkowski (rocznik 2000, kl. 2 gimnazjum) zdobył złoty medal na 50 m stylem klasycznym i brązowy na 100 m stylem  klasycznym w kategorii chłopców powyżej 16. roku życia! 


Na spotkaniu w starostwie, medaliści w towarzystwie Pani Ewy Kozak, która przygotowała ich do zawodów oraz Dyrektor ZSS Wandy Nowickiej, opowiedzieli o wrażeniach związanych zarówno z zawodami, jak i zwiedzaniem Warszawy. Gdy okazało się, że Karol Wiczkowski jest nie tylko doskonałym pływakiem, ale również piłkarzem i fanem Błękitnych Stargard, starosta wręczył mu koszulkę drużyny.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia Stargard - Legia Warszawa. Galeria