Dzisiaj jest: 26.4.2024, imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Pomorze w mistrzowskiej glorii

Dodano: 9 lat temu

WMLKS Pomorze Stargard został Klubowym Mistrzem Polski Juniorów Młodszych w Biegach Przełajowych. Również indywidualnie zawodniczki klubu spisały się na medal.

Zawodnicy WMLKS Pomorze po raz kolejny w tym roku odnotowali ogromny sukces zostając Klubowym Mistrzem Polski Juniorów Młodszych w Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się w Iławie na trudnej trasie (teren pofałdowany z dużą ilością ostrych zakrętów).

- Rzadko zdarza się, aby obronić tytuł mistrzowski w drużynowych biegach przełajowych. Ta sztuka udała się jednak naszym biegaczom. Na ten sukces zapracowała piątka naszych najmłodszych zawodników i zawodniczek. Trzeba bardzo pogratulować naszym biegaczom, którzy odnosząc tak znakomite sukcesy są jednocześnie doskonałymi ambasadorami naszego miasta i powiatu – przyznaje trener Zbigniew Krzysiek.

Anna Wiktorczyk została brązową medalistką na 3000 m juniorek młodszych. Jej siostra bliźniaczka – Aleksandra Wiktorczyk - zajęła w tym biegu 10 miejsce. Ponadto w biegu na 2000 m Klaudia Ziółkowska uplasowała się na wysokim 13 miejscu.
W biegu mężczyzn na 3000 m wystartowała dwójka naszych zawodników. Jakub Woźniak przybiegł na 19 pozycji, a Marcin Jakubik był 21. Ten bieg ukończyło w sumie 90 zawodników.

Również Juniorzy zaprezentowali się z jak najlepszej strony - nie chcieli być gorsi od swych młodszych kolegów i koleżanek. Eliza Lenartowicz została brązową medalistką na 2000 m. W ubiegłym roku Eliza zdobyła złoto w kategorii juniorek młodszych. W tej kategorii wiekowej (18-19 lat) wystartowała trójka naszych zawodników. Dominika Wiśniewska w biegu na 4000 metrów zajęła wysokie 10 miejsce, natomiast Konrad Majdziński został sklasyfikowany na dystansie 3000 metrów na miejscu 24.

Ozdobą startów - esencją sportu są zawsze Mistrzostwa Polski Seniorów i w tej kategorii również mieliśmy swoich przedstawicieli. Paulina Kaczyńska (wicemistrzyni Polski z hali) po pasjonującej walce na dystansie 5000 m zajęła piątą lokatę, przegrywając tylko z bardziej utytułowanymi zawodniczkami- między innymi Katarzyną Kowalską - dwukrotną olimpijką.
Damian Kabat startując w biegu na 10 000 metrów poradził sobie bardzo dobrze przybiegając na metę jako czwarty. W tym samym biegu wystartował Wojciech Piwowarczyk dobiegając, jako piętnasty zawodnik. Na dystansie 5000 metrów, Natalia Wilkosz zameldowała się na mecie 22.

Źródło: Urząd Miasta Stargard