Wniosek o ukaranie kierującego w trybie przyspieszonym zostanie skierowany do sądu. Mężczyźnie zatrzymano również prawo jazdy.
Dzisiaj (4 lutego br.) o godzinie 15.00 patrol Straży Granicznej oraz Inspekcji Transportu Drogowego, na trasie S3 w okolicy Raculi zatrzymał do kontroli białego busa na rumuńskich tablicach rejestracyjnych. Okazało się, że wewnątrz oprócz kierującego są jeszcze 42 osoby. Bus tego typu może przewozić maksymalnie 9 osób. Na miejsce zostały wezwane patrole ruchu drogowego zielonogórskiej komendy, które asystowały przy kontroli cudzoziemców oraz wyjaśniały z kierującym popełnione wykroczenie. Kierujący busem mężczyzna był trzeźwy, został zatrzymany w policyjnym areszcie.
Policjanci zatrzymali również prawo jazdy kierującego busem. W trybie przyspieszonym skierowany zostanie do sądu wniosek o ukaranie obywatela Rumunii za tak rażące wykroczenie zagrażające bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Zgodnie z przepisami kierującemu grozi zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywna do 5 tysięcy złotych. Pozostali podróżujący przebywają na terenie RP legalnie. O ich sytuacji zostanie pilnie powiadomiona Ambasada Rumunii.
podinsp. Małgorzata Barska
Zespół Prasowy
KMP Zielona Góra
- Pijany z narkotykami i dożywotnim zakazem nie zatrzymał się do kontroli – został tymczasowo aresztowany
- Kradzież zarejestrowana przez monitoring - policjanci bardzo szybko rozpoznali i zatrzymali sprawcę przestępstwa
- Szybka jazda zakończona surową karą – 2500 zł i punkty karne za 180 km/h na liczniku