Podczas świątecznych działań stargardzcy policjanci wielokrotnie sprawdzali stan trzeźwości kierowców, a dodatkowo po długim weekendzie rano funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego stargardzkiej komendy przeprowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Kierowcy pomimo konieczności zatrzymania się i poddania badaniu na zwartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazują duże zrozumienie mając świadomość, że prowadzenie tego typu działań ma bezpośredni wpływ na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach.
Od pierwszego dnia świąt do końca niedzieli stargardzcy mundurowi na terenie całego powiatu łącznie zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi. Za popełnione przestępstwa wkrótce mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Podczas kontroli drogówka zatrzymała również kilkunastu sprawców wykroczeń drogowych.
Jednak to nie koniec intensywnych i wzmożonych działań stróżów prawa z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim. Przed nami Noc Sylwestrowa i Nowy Rok. W tym czasie należy liczyć się z kolejnymi kontrolami stanu trzeźwości oraz podejmowanymi interwencjami wobec osób zakłócających ład i porządek publiczny.
- Pijany jeździł ciągnikiem rolniczym - na szczęście w pobliżu byli policjanci, którzy przerwali niebezpieczną jazdę
- Nadmierna prędkość to surowe konsekwencje- kolejni kierowcy stracili swoje uprawnienia za brawurową jazdę
- Policjanci udaremnili próbę oszustwa metodą "na legendę" i odzyskali pieniądze w kwocie 54 000 złotych