Dzisiaj jest: 5.10.2024, imieniny: Flawii, Justyna, Rajmunda

Ostatnie wrześniowe starty zapaśników LKS Feniks PESTA Stargard

Dodano: 5 dni temu Autor:

Podsumowujemy występy z drugiej połowy września w wykonaniu zapaśniczek i zapaśników LKS Feniks PESTA Stargard.

Na początek wracamy do zawodów, które odbyły się 20 i 21 września w Komornikach. W Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS w zapasach w stylu wolnym w grupie Młodzików wzięło udział trzech reprezentantów stargardzkiego klubu.

Pierwsze miejsce w kategorii 75 kg zajął Jakub Król (SP 4 Stargard). Piąty był Karol Klimczak (68 kg, SP 1 Stargard), a na 10. lokacie zawody ukończył Filip Klym (48 kg, SP 5 Stargard).

Ostatni weekend to już Gala zapasów Memoriał Marszałka Macieja Płażyńskiego, czyli turniej, który tradycyjnie odbywa się w Pelplinie. W zawodach wzięło udział 300 zawodników z Niemiec, Norwegii, Jordanii i Polski, a LKS Feniks PESTA Stargard zajął trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Poniżej prezentujemy wyniki indywidualne.
Pierwsze miejsce: Mirosława Diachyna (57 kg, ZS 2), Antonina Szczypek-Wołoszyn (34 kg, SP Grzędzice), Jan Stawski (28 kg, SP 5), Franciszek Barcki (40 kg, SP Chociwel).
Drugie miejsce: Maja Pawlikowska (46 kg, SP 5), Hanna Czekin (30 kg, SP 11).
Trzecie miejsce: Michalina Wrzeszcz (34 kg, SP Kunowo), Łucja Głębocka (30 kg, SP 11), Hanna Barcka (38 kg, SP Chociwel), Miłosz Piotrowski (75 kg, SP 2).
Piąte miejsce: Jesika Marczewska (54 kg, SP 3), Emilia Śledź (30 kg, SP Kunowo).