Dzisiaj jest: 16.7.2024, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Stargardzcy maturzyści poznali wyniki egzaminów. Która szkoła wypadła najlepiej?

Dodano: 5 dni temu Autor:
Redakcja poleca!

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała w środę oficjalne wyniki matur.

Stargardzcy maturzyści poznali wyniki egzaminów. Która szkoła wypadła najlepiej?

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała w środę oficjalne wyniki matur. Średnia zdawalność we wszystkich szkołach prowadzonych przez Powiat Stargardzki zdawalność wyniosła 88.67 proc. Sprawdziliśmy, które placówki wypadły najlepiej.

Ogólnopolska średnia zdawalność w tym roku wyniosła 84,1 proc. Jak informuje Centralna Komisja Egzaminacyjna maturę z języka polskiego zdało 95 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych, z matematyki zdało 89 proc., a z języka angielskiego- 96 proc. – Gratulujemy maturzystom! Gratulujemy nauczycielom, dyrektorom szkół i rodzicom! Życzymy mądrych i udanych wyborów szkół wyższych albo innych wyborów życiowych, które  doprowadzą do sukcesu!- napisała CKE na portalu X.

I Liceum Ogólnokształcące górą

Ze wszystkich szkół ponadpodstawowych w Powiecie Stargardzkim język polski na poziomie podstawowym najlepiej wypadł w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza- 72,91 proc. zdawalności. Najgorzej poradzili sobie absolwenci Technikum Zawodowego nr 3-  zdało 37,23 proc. Egzamin ustny zdało 80,30 proc. uczniów I LO, najgorzej wypadło Liceum Ogólnokształcące „Żak”, w którym zdało 49 proc. absolwentów.

Z matematyką na poziomie podstawowym najlepiej poradzili sobie również uczniowie I LO- zdało 78,94 proc. W Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym „Nad Iną” zdawalność wyniosła tylko 40 proc. 88,66 proc. uczniów I LO poradziło sobie z językiem angielskim na poziomie podstawowym, najgorzej wypadło Liceum Ogólnokształcące „Żak”, w którym zdało 46,06 proc. absolwentów. Podobnie wypadł egzamin ustny z języka angielskiego. W I LO zdało 87,19 proc., a w „Żaku”- 46,12 proc.

Ostatni egzamin z wymaganiami COVID-19

Jak informuje Portal Samorządowy, maturzyści musieli obowiązkowo przystąpić do trzech egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego oraz dwóch ustnych: z polskiego i języka obcego. Abiturienci ze szkół lub klas z językiem nauczania mniejszości narodowych obowiązkowy mieli jeszcze egzamin pisemny z języka ojczystego na poziomie podstawowym i ustny z języka ojczystego.

Maturzyści musieli też przystąpić obowiązkowo do jednego pisemnego egzaminu na poziomie rozszerzonym, czyli do egzaminu z tzw. przedmiotu dodatkowego lub do wyboru. Chętni mogli przystąpić maksymalnie do sześciu egzaminów na poziomie rozszerzonym. Z tego obowiązku wyłączeni są absolwenci techników i branżowych szkół II stopnia, jeżeli spełnili wszystkie warunki niezbędne do uzyskania dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe albo dyplomu zawodowego w zawodzie nauczanym na poziomie technika.

W tym roku po raz ostatni matury przeprowadzano na podstawie wymagań egzaminacyjnych, które wprowadzono w związku z pandemią COVID-19. Wymagania egzaminacyjne stanowią zawężony katalog wymagań określonych w podstawie programowej.

Link do wyników: TUTAJ

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Podsumowanie akcji Rowerowa Stolica Polski - Stargard 2024. Fotorelacja