Dzisiaj jest: 13.7.2024, imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty

Coraz równiej na Pogodnej

Dodano: tydzień temu

Kilka dni temu informowaliśmy o postępach prac na kolejnej inwestycji drogowej. Chodzi o remont Alei Żołnierza Bocznej i ul. Pogodnej.

Coraz równiej na Pogodnej

Kilka dni temu informowaliśmy o postępach prac na kolejnej inwestycji drogowej. Chodzi o remont Alei Żołnierza Bocznej i ul. Pogodnej. Konieczne było wprowadzenie tam tymczasowej zmiany w organizacji ruchu. Dzięki temu coraz bardziej widać efekty robót, a następne prace idą w naprawdę dobrym tempie.
 


 

Na odcinku ul. Pogodnej między ul. Przedwiośnie a ul. K. Tetmajera układana jest ostatnia warstwa bitumiczna na jezdni. Najpierw wykonano nawierzchnię na jednym pasie ruchu, co wiązało się z koniecznością częściowego zamknięcia tej ulicy. W piątek (5.07.) ul. ul. Pogodna będzie w całości przejezdna, ale trzeba się liczyć z czasowymi utrudnieniami. Wykonawca położy warstwę bitumiczną na drugim pasie. Inwestycja idzie w świetnym tempie, a drogowcom sprzyja także dobra pogoda.
 


 

Remont Alei Żołnierza Bocznej i ul. Pogodnej to jednak znacznie więcej niż nowa nawierzchnia na jezdniach. W ramach prac wykonane zostaną dwa wyniesione przejścia dla pieszych, które poprawią bezpieczeństwo przechodniów i rowerzystów. Nowe, ledowe latarnie dadzą mocne światło, a jednocześnie pobiorą niewiele prądu. Z kolei miejskie autobusy będą zatrzymywać się w przebudowanej zatoce. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, remont za ponad 3 800 000 zł może zakończyć się jeszcze w tym roku. Na tę inwestycję pozyskaliśmy duże dofinansowanie – prawie 2 700 000 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
 URZĄD MIEJSKI W STARGARDZIE

Źródło: URZĄD MIEJSKI W STARGARDZIE
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
VI Festyn Historyczny „W krainie Gryfa”. Fotorelacja