Dzisiaj jest: 13.7.2024, imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty

Organy zabrzmią w Kolegiacie. Cztery wyjątkowe koncerty co dwa tygodnie

Dodano: miesiąc temu Autor:
Redakcja poleca!

W najbliższą niedzielę w Kolegiacie pw. NMP Królowej Świata odbędzie się pierwszy z czterech Mariackich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej.

Organy zabrzmią w Kolegiacie. Cztery wyjątkowe koncerty co dwa tygodnie

W najbliższą niedzielę w Kolegiacie pw. NMP Królowej Świata odbędzie się pierwszy z czterech Mariackich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej. Wyjątkowe wydarzenie będzie powtarzało się cyklicznie co dwa tygodnie.

Takiego wydarzenia w Stargardzie jeszcze nie było. Nasze miasto będzie gospodarzem I Mariackich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej. Jest to cykl koncertów, które będą odbywały się co dwa tygodnie w Kolegiacie pw. NMP Królowej Świata. Pierwszy z nich odbędzie się już w niedzielę, 16 czerwca, o godz. 16.

- Dzięki uprzejmości Pana Bogdana Narlocha, pracownika naukowego Akademii Sztuki w Szczecinie, naszego Miasta oraz Stargardzkiego Centrum Kultury możliwe jest organizowanie czterech koncertów organowych połączonych z prezentacją nie tylko naszych nowo wybudowanych organów, ale również w towarzystwie orkiestry innych instrumentów dętych, smyczkowych- informuje ks. Janusz Posadzy, proboszcz parafii pw. NMP Królowej Świata.

Proboszcz Janusz Posadzy nie ukrywa swojej radości z tego, że takie wydarzenie będzie odbywać się w stargardzkiej kolegiacie. – Nasze Miasto podjęło to dzieło od strony finansowej. Ma to już się na trwałe wpisać w kalendarz koncertów w naszej kolegiacie w sezonie letnim. Przyjeżdżają turyści, nad morzem często nie ma dobrej pogody, więc szukają takich wydarzeń kulturalnych, aby móc nie tylko poznać miasta, ale także przeżyć wspaniały koncert, który będzie zaoferowany. Myślę, że to jest jakiś przyczynek do tego, byśmy tę ofertę kulturalną Stargardu poszerzali- mówi ks. Janusz Posadzy.

Program I Mariackich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej

16.06 godz. 16:00 Karol Gołębiowski – organy
Kwintet instrumentów dętych blaszanych „Castlebrass”
w składzie:
Damian Kurek – trąbka
Mateusz Wołczański – trąbka
Mikołaj Olech – waltornia
Zbigniew Starosta – puzon
Zbigniew Wilk – tuba

30.06 godz. 16:00 Bogdan Narloch – organy
Roman Gryń – trąbki

14.07 godz. 16:00 Sławomir Kamiński – organy
„Mozartowski Zespół Basethornowy”
w składzie:
Monika Sendrowska – sopran
Paweł Krauzowicz basethorn
Bogdan Ocieszak basethorn
Grzegorz Wieczorek klarnet
Andrzej Wojciechowski klarnet/basethorn

28.07.2024 godz. 16:00 Julita Nohanowicz – organy
„Baltic Neopolis Orchestra”
Emanuel Salvador – skrzypce
Adam Wesołowski- dyrygent

Organizatorzy:
Stargardzkie Centrum Kultury
Stargard Pod Szczęśliwą Gwiazdą
Parafia pw. NMP Królowej Świata w Stargardzie
Fundacja Stradivarius
Kierownictwo artystyczne: Bogdan Narloch
Prowadzenie koncertów: Damian Grabowski

 


Najedź na grafikę, kliknij i powiększ

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
VI Festyn Historyczny „W krainie Gryfa”. Fotorelacja