Dzisiaj jest: 13.7.2024, imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty

Kulturalnie w SISie

Dodano: miesiąc temu

W Stargardzie cały czerwiec wypełniają najróżniejsze imprezy. Część z nich już za nami, ale do końca miesiąca jeszcze dużo będzie się działo.

Kulturalnie w SISie

W Stargardzie cały czerwiec wypełniają najróżniejsze imprezy. Część z nich już za nami, ale do końca miesiąca jeszcze dużo będzie się działo. W najnowszym numerze Stargardzkiego Informatora Samorządowego szykujemy się na kolejną odsłonę dni miasta i wspominamy ArtFestiwal. Jest też coś dla tych, którzy lubią spędzać wolny czas przy planszówkach. Jeszcze w tym roku do sprzedaży trafi stargardzka odsłona kultowej gry Monopoly.
 

Tegoroczne święto miasta łączy się z ważnym wydarzeniem. Już w piątek (21.06.) na scenę zmodernizowanego amfiteatru po raz pierwszy wyjdą artyści, a na widowni zasiądzie nawet 4000 osób. Koncert pełny gwiazd rozpocznie się o 19:00. Wystąpią: Natalia Kukulska, Kasia Moś, Milena Lange, Łukasz Zagrobelny, Igor Herbut i Kuba Badach. Wokalistom towarzyszyć będzie Warsaw Impressione Orchestra pod batutą Tomasza Szymusia. Zaraz po nich zagra zespół Kwiat Jabłoni.  Po tej imprezie czekają nas kolejne atrakcje w ramach Dni Stargardu. Będzie festyn „W krainie Gryfa” i koncert Orkiestry Camerata. Szczegółowy plan na cały weekend można znaleźć w czerwcowym Informatorze.
 

W SISie znalazły się też inne ważne informacje z życia miasta. Radni Rady Miejskiej w Stargardzie (większością głosów, przy jednym wstrzymującym) i Rady Powiatu Stargardzkiego (jednogłośnie) zdecydowali – nie zaakceptowali wniosku o jednoczesne zamknięcie dwóch wiaduktów. Chodzi o obiekty na ul. Bogusława IV i ul. Pierwszej Brygady. PKP PLK zaproponowało nowy harmonogram prac. Jego przyjęcie zdaniem radnych spowodowałoby jednak jeszcze większe utrudnienia dla pieszych i kierowców. Kolejna dobra wiadomość dotyczy Szczecińskiego Biletu Metropolitalnego, dzięki któremu już za kilka miesięcy w bardzo dobrej cenie będziemy jeździć pociągami m.in. na trasie Stargard-Szczecin i korzystać w obu miastach z komunikacji miejskiej. Uchwałę w tej sprawie przyjęli radni Rady Miejskiej.
 

W czerwcu bawimy się na wielu imprezach, ale jest też coś dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. Przez cały miesiąc walczymy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Zasady są bardzo proste. Aby dołączyć do zabawy, wystarczy pobrać na swoje smartfony bezpłatną aplikację „Aktywne Miasta” i wybrać Stargard jako miasto, dla którego będziemy kręcić kilometry. Choć oczywiście najważniejsza jest dobra zabawa i aktywność fizyczna, Ośrodek Sportu i Rekreacji zapowiada, że jak co roku szykuje nagrody dla najbardziej zaangażowanych uczestników ogólnopolskiej rywalizacji.
 


Najedź na grafikę, kliknij i powiększ
 

URZĄD MIEJSKI W STARGARDZIE

Źródło: URZĄD MIEJSKI W STARGARDZIE
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
VI Festyn Historyczny „W krainie Gryfa”. Fotorelacja