Dzisiaj jest: 18.6.2024, imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Sukcesy indywidualne i drużynowe LKS Feniks PESTA Stargard

Dodano: tydzień temu Autor:

Dla zapaśniczek i zapaśników LKS Feniks PESTA Stargard ostatnie tygodnie były bardzo udane. Podsumowujemy wyniki osiągnięte w zawodach indywidualnych oraz drużynowych.

Zaczynamy od memoriału Kazimierza Polca, który w sobotę 25 maja odbył się w Pelplinie. W zawodach wzięły udział ekipy z Polski, Ukrainy, Niemiec, Mołdawii, Łotwy oraz Norwegii. LKS Feniks PESTA Stargard reprezentowała ośmioosobowa grupa prowadzona przez trenerkę Katarzynę Mądrowską. Wszyscy skończyli te zawody na podium.

Pierwsze miejsca zajęli: Jan Stawski (31 kg), Antonina Szczypek-Wołoszyn (34 kg), Maja Pawlikowska (42 kg) i Filip Klym (45 kg). Na drugiej pozycji uplasowali się: Hanna Czekin (28 kg), Łucja Głębocka (31 kg) oraz Filip Mrozek (45 kg), a trzecie miejsce zajęła Lena Żywicka (46 kg).

Tydzień później (1 czerwca) odbył się II Białogardzki Turniej Zapaśniczy. W swoich kategoriach najlepsi byli: Zoja Król, Michalina Wrzeszcz, Hanna Czekin, Łucja Głębocka, Emanuel Kempiński, Aleksander Czernyshov i Anastazja Grzelak. Drugie miejsce zajął Oliwier Rzeszewski, a na piątej pozycji zawody ukończyli Dawid Żywicki i Paweł Panasiuk.

W piątek 7 czerwca w Krotoszynie Odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Region A. W zawodach zaliczanych do Współzawodnictwa Ministerstwa Sportu wystąpiła 21-osobowa grupa reprezentantów LKS Feniks PESTA Stargard. Pierwsze miejsce zajęła Maja Pawlikowska (SP 5).

Drugie miejsca zajęli: Lena Żywicka (SP 1) i Wojciech Szeszko (Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii). Na trzeciej pozycji zawody ukończyli: Mateusz Kubiak (SP 5), Jakub Król (SP 4), Szymon Nowak (Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii), Gabriel Sadowski (Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii).

Poza strefą medalową znaleźli się: Oliwia Jędrzejczak (I LO), Filip Klym (SP 5), Zuzanna Sokołowska (SP 4), Jakub Wojciechowski (SP Strachocin), Jesika Marczewska (SP 3), Weronika Kotowicz (SP 3), Natalia Gotowała (SP 5), Oliwia Majewska (SP 5), Piotr Dąbrowski (MOS Stargard), Jakub Kiżuk (MOS Stargard), Łukasz Łuba (MOS Stargard), Filip Modzelewski (MOS Stargard), Alan Trojanek (MOS Stargard) i Emilia Kesner (SP 5).

W niedzielę 9 czerwca w Koszalinie odbyły się eliminacje do FINAŁÓW ZACHODNIOPOMORSKIEJ LIGI ZAPAŚNICZEJ. Wzięło w nich udział sześć drużyn, a zapaśnicy LKS Feniks PESTA wygrali 38 z 40 stoczonych walk. W grupie pokonali ZKS Koszalin (9:1) i MLUKS Karlino (10:0). W półfinale poradzili sobie z AKS Białogard (10:0), a w finale z ZKS Białogard (9:1).

W skład drużyny prowadzonej przez trenera Krzysztofa Mądrowskiego wchodzili: Marcela Grzegorek (25 kg), Oskar Barczyński (27 kg), Jan Stawski (27 kg), Łucja Głębocka (30 kg), Michalina Wrzeszcz (33 kg), Antonina Szczypek-Wołoszyn (33 kg), Franciszek Barcki (41 kg), Sandra Piechocka (45 kg), Filip Mrozek (50 kg), Zoja Król (55 kg) i Emanuel Kempiński (60 kg).

Zachęcamy do śledzenia profilu Fb klubu. Tam też do każdego wydarzenia przypisana galeria zdjęć.