Dzisiaj jest: 13.7.2024, imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty

Czujnością i zaangażowaniem wykazał się stargardzki policjant, który będąc na wolnym zatrzymał poszukiwanego mężczyznę

Dodano: miesiąc temu Autor:

Praca w Policji to przede wszystkim służba, która nie kończy się wraz ze zdjęciem munduru, czy dni wolnym.

Czujnością i zaangażowaniem wykazał się stargardzki policjant, który będąc na wolnym zatrzymał poszukiwanego mężczyznę

Nawet w czasie wolnym policjanci wielokrotnie potwierdzają swoją skuteczność, czujność i zaangażowanie, dzięki którym wielokrotnie udawało się rozwiązać sprawy kryminalne, zatrzymać ukrywających się przestępców, czy uratować ludzkie życie. Dzięki właśnie takiej postawie stargardzkiego policjanta udało się zatrzymać 58-latka poszukiwanego nakazem doprowadzenia.
 

Mundurowy ze stargardzkiej komendy pełniący służbę, jako asystent Referatu Patrolowo- Interwencyjnym będąc w czasie wolnym od służby, w centrum miasta zauważył znanego mu mężczyznę, który poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości. Funkcjonariusz zareagował natychmiast. Przez chwilę obserwował mężczyznę, a kiedy upewnił się, że jest on osobą poszukiwaną, zatrzymał go i powiadomił dyżurnego jednostki. Stargardzianin nie spodziewał się zatrzymania przez nieumundurowanego funkcjonariusza. Po chwili na miejsce przyjechał policyjny patrol, któremu poszukiwany mężczyzna został przekazany. Sprawdzenie w policyjnych systemach potwierdziło, że 58- latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Stargardzie celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Takie sytuacje pokazują, że praca w Policji to przede wszystkim służba, która nie kończy się wraz ze zdjęciem munduru, czy dni wolnym. To nie pierwszy raz, kiedy ten sam policjant w czasie wolnym od służby doprowadził do zatrzymania osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

KOMENDA POWIATOWA POLICJI W STARGARDZIE

Źródło: KOMENDA POWIATOWA POLICJI W STARGARDZIE
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
VI Festyn Historyczny „W krainie Gryfa”. Fotorelacja