Dzisiaj jest: 2.5.2024, imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta

Dwa wysokie zwycięstwa Błękitnych Stargard i duży awans w tabeli

Dodano: miesiąc temu Autor:

Piłkarze Błękitnych Stargard nie zwalniają tempa w rundzie wiosennej.

Piłkarze Błękitnych Stargard nie zwalniają tempa w rundzie wiosennej. W dwóch ostatnich meczach wysoko pokonali Pogoń II Szczecin oraz KP Starogard Gdański. Niesamowitym wyczynem popisał się Michał Marczak, który w tych dwóch meczach strzelił sześć goli.

W ostatnim marcowym pojedynku Błękitnych czekało teoretycznie trudne zadanie. Zmierzyli się oni w Szczecinie z rezerwami Pogoni, które do tego spotkania przystępowały z serią trzech zwycięstw. Drużyna prowadzona przez trenera Jarosława Piskorza już po 36 minutach prowadziła jednak 3:0, a ostatecznie zwyciężyła 4:1.

Wynik otworzył pechowo interweniujący piłkarz gospodarzy, Rafał Jakubowski. Trzy kolejne gole dla Błękitnych zdobył Michał Marczak. Rezultat ustalił Antoni Klukowski, który w 74. minucie wykorzystał rzut karny i trochę zmniejszył rozmiary porażki swojej drużyny.

W pierwszą sobotę kwietnia Błękitni na stadionie przy Ceglanej podejmowali zajmujący ostatnie miejsce w tabeli KP Starogard Gdański. Strzelanie już w trzeciej minucie uderzeniem z dystansu rozpoczął Grzegorz Aftyka, który zaskoczył bardzo niepewnie grającego w tym meczu bramkarza gości.

W 16. minucie przyjezdni mogli odpowiedzieć, ale ich piłkarz główkował nad bramką. W 29. minucie Błękitni strzelili dwa gole, ale pierwsze trafienie nie zostało uznane (spalony). Kilkanaście sekund później w kolejnej akcji nie było już wątpliwości i Michał Marczak rozpoczął kompletowanie drugiego hat-tricka w drugim kolejnym meczu.

W 42. minucie chwilę nieuwagi Błękitnych wykorzystał Karol Zieliński i strzałem z dalszej odległości zdobył, jak się okazało honorową bramkę dla KP Starogard Gdański. W drugiej połowie strzelali już tylko gospodarze i podobnie, jak w pierwszej części zaczęli po trzech minutach.

Dwa kolejne gole dołożył Michał Marczak, a rezultat w 87. minucie ustalił Olivier Kliś. Efektownych trafień w meczu 24. kolejki III ligi nie brakowało. Było również jeszcze wiele okazji, żeby ten okazały rezultat powiększyć, ale runda wiosenna i tak jest bardzo udana dla piłkarzy Błękitnych.

Michał Marczak w dwóch meczach podwoił swój dorobek bramkowy i obecnie podobnie, jak Grzegorz Aftyka ma 12 strzelonych goli. Po sobotnim zwycięstwie Błękitni awansowali w tabeli aż o sześć pozycji - z 11. na piąte miejsce. W niedzielę po zakończeniu 24. kolejki spadną na szóste miejsce jednak drużyna, która w 2024 roku zdobyła 15 punktów w sześciu meczach, jest aktualnie najlepszym zespołem rundy wiosennej. Jeżeli nie zmieni się, to w następnych tygodniach to Błękitni mogą nawet powalczyć o podium.