Dzisiaj jest: 15.4.2024, imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława

KOALICJA SAMORZĄDOWA ZAINGUROWAŁA SAMORZĄDOWĄ KAMPANIĘ WYBORCZĄ

Dodano: 2 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Koalicja Samorządowa „OK Samorząd” oficjalnie zainaugurowała samorządową kampanię wyborczą.

KOALICJA SAMORZĄDOWA ZAINGUROWAŁA SAMORZĄDOWĄ KAMPANIĘ WYBORCZĄ

Koalicja Samorządowa „OK Samorząd” oficjalnie zainaugurowała samorządową kampanię wyborczą. W stargardzkiej konwencji udział wzięli m.in. Piotr Krzystek, Marcin Przepióra i Olgierd Kustosz. Podczas spotkania zaprezentowano kandydatów do Sejmiku Wojewódzkiego z okręgu numer 5 oraz kandydatów do Rady Miasta i Powiatu.
 


Najedź kursorem, kliknij i powiększ


Najedź kursorem, kliknij i powiększ
 

Wśród osób znajdujących się na listach znaleźli się doświadczeni samorządowcy, społecznicy i lokalni przedsiębiorcy. Jedynką i „kołem napędowym” Koalicji Samorządowej jest Marcin Przepióra, wiceprzewodniczący Sejmiku obecnej kadencji. Drugie miejsce na liście przypadło w udziale Olgierdowi Kustoszowi, dotychczasowemu członkowi Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego.
 


Najedź kursorem, kliknij i powiększ
 

„Cieszę się, że mogłem wziąć udział w dzisiejszym spotkaniu. Mam nadzieję, że dzięki Wam, będziemy mocno reprezentowani w Sejmiku, zarówno geograficznie, jak i merytorycznie. Wśród Was są doświadczeni samorządowcy, którzy od lat zajmują się współpracą z mieszkańcami naszego regionu i rozwiązywaniem ich codziennych problemów. Taka jest właśnie nasza rola w zbliżających się wyborach. Chcemy pokazać, że samorządowcy mogą osiągnąć sukces wyborczy” - mówił Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. „Wasz okręg jest bardzo silny, bo składa się z Waszej pracy, aktywności i zaangażowania. Program, który budujemy dotyczy, zarówno dużych ośrodków miejskich, jak i małych społeczności. Łączą go sprawy komunikacji, służby zdrowia, edukacji i ochrony środowiska. W tych zagadnieniach powinniśmy współpracować” - podkreślał w swoim wystąpieniu Piotr Krzystek.
 


Najedź kursorem, kliknij i powiększ
 

Kandydaci do Sejmiku Województwa z okręgu numer 5 pochodzą z powiatu gryfińskiego, myśliborskiego, pyrzyckiego i stargardzkiego. „Powinni nas reprezentować również ludzie z małych miejscowości, bo nie chciałbym, żeby fundusze z przyszłej perspektywy finansowej ominęły obszary wykluczone komunikacyjnie i edukacyjnie. Warto zawalczyć o ludzi i środki finansowe. Interes mieszkańców małych miejscowości powinien być dostrzegany i  poruszany na stopniu wojewódzkim” - zaznaczał z kolei Olgierd Kustosz. 
 


Najedź kursorem, kliknij i powiększ


Najedź kursorem, kliknij i powiększ
 

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 7 kwietnia. Druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zapowiadana jest na 21 kwietnia. 

Lista kandydatów z Okręgu nr 5 do Sejmiku:

 


Najedź kursorem, kliknij i powiększ
 

Liderzy (1) list do Rady Miasta w poszczególnych okręgach:
-Okręg 1 Mirosław Poniewiera
-Okręg 2 Piotr Dębczak
-Okręg 3 Marta Szmulska
-Okręg 4 Diana Kamrowska

Liderzy (1) list do Rady Powiatu w poszczególnych okręgach:
-Okręg 1 Mariola Lada Siwiec,
-Okreg 2 Robert Szczerbala,
Okręg 3 Jolanta Mrozek,
Okręg 4 Małgorzata Może,
Okręg 5 Dorota Mazur,
Okręg 6 Bogumiła Wiaderska,
Okręg 7 Krzysztof Kardasiewicz

 


 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Stargard i blue. Fotorelacja