Dzisiaj jest: 15.4.2024, imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława

Nadmierna prędkość nie jest tolerowana- brawurową jazdę zakończył wysokim mandatem i punktami karnymi

Dodano: 2 miesiące temu Autor:

Funkcjonariusze ze stargardzkiej drogówki wchodzący w skład grupy Speed po raz kolejny byli we właściwym miejscu i właściwym czasie.

Nadmierna prędkość nie jest tolerowana- brawurową jazdę zakończył wysokim mandatem i punktami karnymi

Funkcjonariusze ze stargardzkiej drogówki wchodzący w skład grupy Speed po raz kolejny byli we właściwym miejscu i właściwym czasie. O tym, że pośpiech za kierownicą nie popłaca przekonał się kierujący samochodem osobowym m-ki BMW. Mężczyzna jechał z prędkością 177 km/h w miejscu gdzie obowiązuje 90km/h. Nieodpowiedzialnemu kierowcy, mundurowi wystawili mandat karny w wysokości 2500 złotych, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych. Pamiętajmy, że pośpiech to zły doradca- można stracić nie tylko pieniądze, ale w przypadku zdarzenia drogowego również życie i zdrowie.
 

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego. W dalszym ciągu niestety nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę z zagrożenia jakie niesie za sobą jazda z nadmierną prędkością. Tym razem w trakcie patrolu drogi wojewódzkiej 142 policjanci z grupy Speed zwrócili uwagę na kierowcę samochodu osobowego marki BMW, który znacznie przekroczył dozwoloną na tym odcinku drogi prędkość. Kierujący na ograniczeniu do 90 km/h pędził z prędkością 177 km/h. Policjanci natychmiast dali sygnał do zatrzymania pojazdu. Za kierownicą siedział 42- letni mieszkaniec Świdwina. Nieodpowiedzialnemu kierowcy, mundurowi wystawili mandat karny w wysokości 2500 złotych, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych.

Apelujemy do wszystkich kierujących o ściągnięcie nogi z gazu i zachowanie zdrowego rozsądku. Przekroczenie prędkości w rzeczywistości nie zaoszczędzi nam czasu, a jeśli nawet to niewiele, natomiast stanowi ono potężne zagrożenie życia i zdrowia nie tylko samych kierujących, ale wszystkich uczestników ruchu - również pieszych.


KOMENDA POWIATOWA POLICJI W STARGARDZIE

Źródło: KOMENDA POWIATOWA POLICJI W STARGARDZIE
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Stargard i blue. Fotorelacja