Dzisiaj jest: 13.7.2024, imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty

Policyjna czujność nie zwiodła- posiadał przy sobie narkotyki

Dodano: 5 miesięcy temu Autor:

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie zatrzymali 16-latka, który posiadał przy sobie środki odurzające.

Policyjna czujność nie zwiodła- posiadał przy sobie narkotyki

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie zatrzymali 16-latka, który posiadał przy sobie środki odurzające. Policjanci zabezpieczyli zabronioną substancję, a nieletni usłyszał stosowne zarzuty. Sprawa znajdzie swój finał w Sądzie Rodzinnym, który zdecyduje o jego dalszym losie.
 

Policjanci stargardzkiej prewencji w trakcie patrolu rejonu służbowego podjęli interwencję wobec dwóch nieletnich, którzy na widok umundurowanego patrolu policji zaczęli się nerwowo zachowywać. Policjanci nieletnich sprawdzili w policyjnym systemie. Jak się okazało, tym stargardzianom pozornie nie można było nic zarzucić, jednak zaniepokojenie i nerwowe zachowanie podczas kontroli jednego z nich dawało stróżom prawa uzasadnione przypuszczenie, że ma on coś na sumieniu. Podejrzenia były zasadne, ponieważ 16- latek posiadał przy sobie środki odurzające. Mundurowi zabezpieczyli substancję, której posiadanie jest zabronione, a nieletni trafił jednostki Policji celem przeprowadzenia dalszych czynności. Następnie młody stargardzian trafi w ręce funkcjonariuszy z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii stargardzkiej komendy, którzy przedstawili mu stosowne zarzuty, a następnie sprawę przekazali do Sądu Rodzinnego.

Apelujemy do rodziców o szczególną czujność i obserwowanie swoich nastoletnich pociech. Czas spędzony poza domem, może stać się okazją do eksperymentowania przez młodzież z tytoniem, alkoholem czy środkami, których posiadanie jest zabronione. W przypadku młodych osób, które nie ukończyły jeszcze 18 roku życia, jest to przejaw demoralizacji. Natomiast posiadanie środków odurzających jest nie tylko przejawem demoralizacji, ale stanowi czyn karalny.


KOMENDA POWIATOWA POLICJI W STARGARDZIE
 

Źródło: KOMENDA POWIATOWA POLICJI W STARGARDZIE
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
VI Festyn Historyczny „W krainie Gryfa”. Fotorelacja