Dzisiaj jest: 29.2.2024, imieniny: Lecha, Lutomira

15-lecie CSKF. [VIDEO]

Dodano: 2 tygodnie temu Autor:
Redakcja poleca!

Nadchodzi jubileuszowe Czwartkowe Spotkanie Klubu Filmowego.

15-lecie CSKF. [VIDEO]

Nadchodzi jubileuszowe Czwartkowe Spotkanie Klubu Filmowego. W programie unikalna kolekcja filmów Bohdana Kowalskiego oraz spotkanie z gośćmi specjalnymi.

Już w czwartek, 22 lutego o 17:00 w SCK odbędzie się jubileuszowe Czwartkowe Spotkanie Klubu Filmowego, które  poprowadzi dziennikarz filmowy — Krzysztof Spór.

Na spotkaniu CSKF zostanie zaprezentowana unikalna kolekcja filmów Bohdana Kowalskiego z „Archiwum Rodziny Kowalskich”. Produkcja filmowa jest wzbogacona o niezwykłą muzykę filmową, która na żywo wykona zespół Małe Instrumenty.

„Czwartkowe Spotkania Klubu Filmowego mają swoją 15 -letnią tradycję. Przez minione lata, w ramach tych wydarzeń w kinie SCK odbyło się mnóstwo ciekawych projekcji filmowych i spotkań z wieloma osobami ze świata kinematografii. Pierwszym prowadzącym CSKF był Pan Bohdan Kowalski — miłośnik kina, fotografii, literatury i marynistyki, związany ze Stargardem i odznaczony pośmiertnie medalem Zasłużony dla Miasta Stargard” — o tradycji CSKF mówi Joanna Tomczak, dyrektor SCK.

Gośćmi specjalnymi będą Przemysław Lewandowski — dyrektor Artystyczny Ińskiego Lata Filmowego (współtworzonego również przez Pana Bohdana Kowalskiego) oraz Bożena Kuszela —  dziennikarka, która znała osobiście Pana Bohdana i uczestniczyła w wielu wydarzeniach jego autorstwa.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Bilet wstępu należy odebrać w kasie Kina SCK. Uwaga ilość miejsc ograniczona.

Przypominamy wywiad z cyklu: Zasłużeni dla miasta Stargardu - Bohdan Kowalski nagrany 4 sierpnia 2013 roku.


Tytuł rozmowy byłby wystarczającą charakterystyką dzisiejszego bohatera - Bohdana Kowalskiego. Pedagog, fotograf, filmowiec, zapalony marynista, literat i twórca kultury. Człowiek wielu pasji i równie wielu marzeń. Wyjątkowy ojciec, dziadek i przyjaciel. O prekursorze Ińskiego Lata Filmowego Beata Łaptuta opowiadają Agnieszka i Bartek Bobkowscy oraz Przemek Lewandowski.
 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
„Zachodniopomorska Stójka dla Hani”. Fotorelacja