Dzisiaj jest: 29.2.2024, imieniny: Lecha, Lutomira

Obywatel zareagował- policjanci zatrzymali. Mężczyzna kierował autem bez uprawnień i mając ponad promil alkoholu w organizmie

Dodano: 3 tygodnie temu Autor:

O tym, że podróż z promilami może zakończyć się w policyjnej celi i zarzutami przekonał się 33- letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego.

Obywatel zareagował- policjanci zatrzymali. Mężczyzna kierował autem bez uprawnień i mając ponad promil alkoholu w organizmie

O tym, że podróż z promilami może zakończyć się w policyjnej celi i zarzutami przekonał się 33- letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego. Niebezpieczna jazda została mu przerwana przez stargardzkich policjantów. Kierujący Peugeotem miał ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto zatrzymany w ogóle nie powinien kierować, ponieważ nie miał do tego wymaganych uprawnień. Przypominamy! Nie ma przyzwolenia na jazdę na podwójnym gazie. Pijani kierowcy stanowią ogromne zagrożenie na naszych drogach.
 

Eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierowców jest bardzo ważnym elementem policyjnej troski o bezpieczeństwo wielu osób na drodze. Stąd każde podejrzane zachowanie kierujących jest natychmiast sprawdzane przez funkcjonariuszy. Policjanci natychmiast reagują na każde zgłoszenie od innych uczestników ruchu drogowego. Wszystko po to, aby na drogach nie dochodziło do tragedii, jaką mogą spowodować pijani kierowcy. Pomimo licznych komunikatów, akcji profilaktycznych ciągle nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. Dyżurny stargardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie od obywatela, który zauważył, jak pijany mężczyzna odjeżdża osobowym peugeotem. Natychmiast na miejsce został wysłany patrol drogówki. Podczas penetracji wskazanego terenu policjanci zatrzymali opisanego kierującego. Za kierownicą siedział 33- letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego. Badanie alkomatem potwierdziło, że zgłoszenie było zasadne. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie i do tego w ogóle nie powinien kierować, gdyż nie miał uprawnień do kierowania. Został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi.

Apelujemy do wszystkich uczestników o rozwagę. Wsiadając za kierownicę, bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Nie bądźmy również obojętni i reagujmy, gdy widzimy niepokojącą sytuację.


KOMENDA POWIATOWA POLICJI W STARGARDZIE

Źródło: KOMENDA POWIATOWA POLICJI W STARGARDZIE
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
„Zachodniopomorska Stójka dla Hani”. Fotorelacja