Dzisiaj jest: 29.2.2024, imieniny: Lecha, Lutomira

,,Bystry przedszkolak’’- czyli jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach

Dodano: 3 tygodnie temu Autor:
Redakcja poleca!

Każdego dnia istnieje wiele sytuacji, które mogą zagrażać zdrowiu naszej pociechy.

,,Bystry przedszkolak’’- czyli jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach

Każdego dnia istnieje wiele sytuacji, które mogą zagrażać zdrowiu naszej pociechy. Dlatego też policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie podczas spotkania z najmłodszymi przedstawiła kilka porad jak unikać takim zagrożeniom oraz jak zachować się w sytuacji niebezpiecznej. Do nauki połączonej z zabawą dołączył nowy pomocnik stargardzkiej policji Miś Gustaw.
 

Policjantka z Zespołu ds. Nieletnich zajmując się profilaktyką dzieci i młodzieży z pociechami rozmawiała o elementarnych zasadach bezpieczeństwa w sytuacji wystąpienia zagrożenia. Najmłodsi nie tylko dowiedzieli się, jak należy przechodzić przez jezdnię, bezpiecznie podróżować samochodem czy autobusem, ale przypomnieli sobie również, co należy robić i jak się zachować podczas kontaktu z osobami obcymi. Policjantka dokładnie wytłumaczyła jak wezwać pomoc i co zrobić, gdy inna osoba straci przytomność. Do nauki połączonej z zabawą dołączył nowy pomocnik stargardzkiej policji Miś Gustaw. Podczas zajęć dzieci uczyły się udzielania pierwszej pomocy. Podopiecznym przedstawiono również kilka podstawowych informacji dotyczących bezpiecznego korzystania ze środków transportu miejskiego, obowiązku korzystania z fotelików samochodowych i zapinania pasów bezpieczeństwa. Dzieci dowiedziały się jak korzystać z sygnalizacji świetlnej oraz jakie są jej zasady funkcjonowania, a także jak zachować się w sytuacji ograniczonej widoczności na przejściu dla pieszych gdzie nie ma takiej sygnalizacji. Podczas pogadanki policjantka wytłumaczyła, dlaczego należy korzystać z elementów odblaskowych zwłaszcza teraz, kiedy często trudne warunki atmosferyczne znacznie utrudniają widoczność.

„Edukacja od najmłodszych lat", to motto stargardzkich funkcjonariuszy zajmujących się profilaktyką. Cyklicznie odwiedzają placówki edukacyjne i przekazują przydatną wiedzę na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa.


KOMENDA POWIATOWA POLICJI W STARGARDZIE

Źródło: KOMENDA POWIATOWA POLICJI W STARGARDZIE
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
„Zachodniopomorska Stójka dla Hani”. Fotorelacja